XIV kolejka Superligi: ani śladu niespodzianki

Piłka ręczna
Iwona Niedźwiedź z Vistalu Gdynia w ataku na bramkę Piotrcovii / fot. PAP

W czterech zakończonych meczach PGNiG Superligi kobiet nie było ani jednej niespodzianki. Ba, w żadnym ze spotkań nie było nawet szansy na niespodziewane rozstrzygnięcie. Faworyci wygrywali bardzo pewnie. A jak będzie w Elblągu?

W Gdyni i Koszalinie emocje kończyły się już przed przerwą. Pierwszą połowę Vistal wygrał z Piotrcovią 15:7, a Energa AZS z SPR Olkusz 15:8. Przynajmniej do rozpoczęcia drugiej połowy nadzieje na pokonanie faworytek zachowały za to zawodniczki z Chorzowa i Nowego Sącza, ale zarówno Zagłębie Lubin, jak i Pogoń Baltica Szczecin nie miały problemów z udowodnieniem swojej wyższości w decydujących 30 minutach meczu.

Podsumowanie XIV kolejki można zatem sprowadzić do prawidłowości: w każdym meczu wygrywają faworyci, w każdym meczu przegrywają goście. Ale w niedzielę ta zasada przestanie obowiązywać. W Elblągu faworytkami będą bowiem przyjezdne, czyli zawodniczki MKS Selgros Lublin. Ale też ze wszystkich faworytów w tej kolejce, podopieczne Sabiny Włodek stają przed najtrudniejszym zadaniem. Start już w poprzedniej kolejce w Szczecinie zaprezentował się z bardzo dobrej strony, a teraz na dodatek zagra we własnej hali.

Kto wyjdzie zwycięsko z rywalizacji bohaterek niedawnego mundialu? Lubelska snajperka Alina Wojtas czy elbląskie skrzydła Grzyb - Koniuszaniec? Transmisja meczu Start Elbląg MKS Selgros Lublin w niedzielę od 17.30 w Polsacie Sport.