PGNiG Superliga: W Elblągu wygrały faworytki

Piłka ręczna
Alina Wojtas - MKS Selgros Lublin. / fot. Cyfra Sport

Piłkarki ręczne Startu Elbląg przegrały we własnej hali z MKS Selgros Lublin 27:33 w meczu 14. kolejki PGNiG Superligi kobiet. Po wyrównanej pierwszej połowie, przyjezdne zdominowały drugą część gry. Drużyna z Lublina zajmuje po tym spotkaniu pierwsze miejsce w tabeli ekstraklasy.

W pierwszej rundzie, w meczu w Lublinie padły aż 72. bramki, a MKS Selgros wygrał ze Startem Elbląg 40:32.

Spotkanie w Elblągu od pierwszych minut było szybkie i bardzo wyrównane. W początkowym kwadransie żadna z drużyn nie potrafiła uzyskać dwubramkowego prowadzenia. Gospodynie uzyskały przewagę między piętnastą, a dwudziestą minutą gry. Po znakomitym podaniu Kingi Grzyb i świetnym przejęciu piłki przez Katarzynę Koniuszaniec Start wyrównał na 7:7, chwilę później kolejny kontratak Koniuszaniec dał gospodyniom prowadzenie 8:7. Po dwudziestu minutach gry Start uzyskał największą przewagę 12:8. Piłkarki z Lublina niwelowały stratę, do przerwy tracąc zaledwie jedną bramkę (17:16).

W drugiej części gry przyjezdne doprowadziły do wyrównania (17:17, 19:19). Po nieudanym okresie gry podopieczne Antoniego Pareckiego przegrywały już pięcioma bramkami (19:24). Elblążanki rozpoczęły mozolne odrabianie strat. Po rzucie karnym wykonanym przez Kingę Grzyb strata gospodyń zmalała do dwóch punktów (23:25), a kontaktową bramkę uzyskała chwilę później Monika Aleksandrowicz. Kolejne akcje, znakomite kontry w wykonaniu Doroty Małek i Aliny Wojtas, znów dały kilkupunktowe prowadzenie lubliniankom. Na dziesięć minut przed końcem meczu gospodynie przegrywały 24:28. W tym momencie piłkarki Selgrosu właściwie przesądziły o wygranej w tym meczu. Gospodynie próbowały nawiązać walkę, po indywidualnej akcji Joanny Wagi w 57. minucie zmniejszyły stratę (27:31). Kolejne akcje przyjezdnych zakończone bramkami Karoliny Konsur i Aliny Wojtas pozbawiły jednak elblążanki złudzeń, kto był lepszy w tym spotkaniu.

EKS Start Elbląg – MKS Selgros Lublin 27:33 (17:16)

Start: Sielicka – Koniuszaniec 5, Waga 4, Janaczek 4, Grzyb 4, Aleksandrowicz 3, Zoria 2, Szymańska 2, Klonowska 2, Jędrzejczyk 1, Karwecka
MKS Selgros: Dzhukeva, Gawlik – Małek 10, Wojtas 7, Wojdat 5, Konsur 4, Mihdaliova 3, Drabik 2, Nestsiaruk 2, Skrzyniarz, Rola, Gęga

Kary: Start: 8 minut / MKS Selgros: 14 minut.