Porażka Legii w debiucie Berga

W nieoficjalnym debiucie w roli trenera Legii Henning Berg przegrał z Tomem Tomsk /fot. PAP

Przebywający na zgrupowaniu w tureckim Belek piłkarze Legii Warszawa przegrali z rosyjskim Tomem Tomsk 1:3 (0:3) w swoim pierwszym tegorocznym sparingu. W nieoficjalnym debiucie w roli trenera wojskowych Henning Berg nie mógł skorzystać z sześciu kadrowiczów.

Stołeczny zespół do przerwy przegrywał różnicą trzech bramek. Najpierw Inaki Astiz sprokurował rzut karny, a kilka minut później Ivica Vrdoljak skierował piłkę do własnej bramki po dośrodkowaniu. Przed przerwą Dusana Kuciaka w sytuacji sam na sam pokonał jeszcze Denis Terentjew.

Po zmianie stron Berg dał szansę w większości młodym zawodnikom, którzy wymienią się w Turcji z kadrowiczami przebywającymi na zgrupowaniu reprezentacji Polski w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Właśnie wychowanek Akademii Piłkarskiej Kamil Kurowski w końcówce spotkania skutecznie dośrodkował, a Astiz zrewanżował się za błąd z pierwszej połowy i głową pokonał bramkarza rosyjskiego zespołu.

W czwartek legioniści zagrają z niemieckim drugoligowcem FC Koeln.

Legia Warszawa - Tom Tomsk 1:3 (0:3)