Puchar Hiszpanii - Godin zapewnia skromną zaliczkę

Diego Godin zdobył jedyną bramkę w meczu ćwierćifnałowym / fot. PAP

Broniący trofeum piłkarze Atletico Madryt wygrali przed własną publicznością z Athletic Bilbao 1:0 (1:0) w pierwszym meczu ćwierćfinałowym Pucharu Hiszpanii. Bramkę w 41. minucie zdobył urugwajski obrońca Diego Godin.

Gospodarze prezentowali się lepiej i zasłużenie wygrali to spotkanie. Choć styl drużyny z Madrytu nie zachwycił. Jedyną bramkę pod koniec pierwszej połowy zdobył stoper Diego Godin. Goście z Bilbao podeszło do meczu dobrze zorganizowane i przed rewanżem ciągle ma szanse na awans.

We wtorek Real Madryt wygrał na wyjeździe z Espanyolem Barcelona 1:0, a w środę FC Barcelona również w spotkaniu wyjazdowym pokonała Levante 4:1, zaś Real Sociedad San Sebastian pokonał u siebie trzecioligowy Racing Santander 3:1.

Atletico Madryt - Athletic Bilbao 1:0 (1:0)

Bramka: Godin 41

Atletico: Courtois - Juanfran, Alderweireld, Godín, Filipe Luis - Rodriguez, Guillavogui, Koke, Garcia, Adrian - Costa.

Athletic: Herrerin - Iraola, Gurpegi, Laporte, Balenziaga - Iturraspe, Rico, Herrera (80 Benat) - De Marcos, Kike Sola (61 Kike Sola), Ibai (46 Susaeta).

Żółte kartki: Diego Costa, Rodriguez, Turan, Gabi - Aduriz, Balenziaga, Gurpegi.