Na przystawkę Pogoń bije Olkusz. Daniem głównym niedzielny hit Vistal - MKS

Piłka ręczna
Zawodniczki z Olkusza w wielu sytuacjach mogły się tylko przyglądać, jak Pogoń zdobywa bramki / fot. PAP

Najmniejszych szans nie miał SPR Olkusz w meczu otwierającym 15. kolejkę PGNiG Superligi. Beniaminek przegrał z Pogonią Baltica Szczecin 22:35. A w niedzielę hit Vistal Gdynia - MKS Selgros Lublin. Spotkanie wicelidera z liderem pokażemy w Polsacie Sport.

W spotkaniu w Olkuszu szczecinianki już w pierwszych trzydziestu minutach wypracowały sobie bardzo bezpieczną przewagę. Podopieczne Adriana Struzika prowadziły po pierwszej połowie 17:10. Po przerwie ekipa celująca w czwarte miejsce po fazie zasadniczej spokojnie powiększała tabelę nad ligowym outsiderem. Najwięcej bramek dla przyjezdnych rzuciła Agata Cebula, której siedem trafień pozwala pozostać w wyścigu o tytuł najskuteczniejszej zawodniczki Superligi.

W sobotę i w niedzielę zostaną rozegrane pozostałe cztery mecze tej kolejki, ale uwaga kibiców skupia się przede wszystkim na tym, co wydarzy się w Gdyni. W starciu na szczycie Vistal podejmie MKS Selgros Lublin. Zmierzą się zatem zespoły dwóch ostatnich mistrzów Polski, a przy okazji ekipy, które i w tym sezonie przewodzą ligowej stawce.

Będzie to zarazem początek arcyciekawego tryptyku w Superlidze pań. W kolejnych dwóch tygodniach obie drużny wybiorą się bowiem na wyjazdowe mecze z Zagłębiem Lubin. Te spotkania będą miały fundamentalne znaczenie dla układu ligowej czołówki przed fazą play-off.

Początek meczu Vistal Gdynia - MKS Selgros Lublin w niedzielę o godzinie 17.30. Transmisja w Polsacie Sport!