Halowe ME hokeistek na trawie: Brąz Polek

Polki znowu mają brąz HME /fot. PAP

Polskie hokeistki na trawie wywalczyły w Pradze brązowy medal halowych mistrzostw Europy. W meczu o trzecie miejsce pokonały Austrię 2:1 (1:1). Biało-czerwone powtórzyły sukces sprzed dwóch lat, kiedy to w Lipsku również stanęły na najniższym stopniu podium.

Jak powiedział PAP trener polskiej drużyny Krzysztof Rachwalski, mecz o brązowy medal nie był porywającym widowiskiem. - Oba zespoły przede wszystkim starały się nie popełniać błędu. Nie było jakiś zmasowanych ataków, żaden z zespołów nie chciał podjąć ryzyka. W drugiej połowie udało nam się wywalczyć krótki róg, który zamieniliśmy na bramkę. Potem były szansę na podwyższenie wyniku, ale w końcówce rywalki wycofały bramkarkę i musieliśmy się bronić. Na szczęście skutecznie - tłumaczył szkoleniowiec.

Rachwalski przyznał jednak, że po turnieju czuje mały niedosyt, gdyż w sobotnim meczu przeciwko Holandii niewiele ponad minuta dzieliła jego podopieczne od gry w finale. Ostatecznie biało-czerwone przegrały z "Oranje" w karnych zagrywkach.

- Jestem jednak dumny ze swojego zespołu. W trakcie mistrzostw przeszliśmy dużą metamorfozę, bo w fazie grupowej graliśmy źle - nerwowo i niedokładnie. W decydujących spotkaniach dziewczyny wytrzymały przede wszystkim presję, świetnie spisywały się w defensywie i umiejętnie przechodziły do kontrataków. Byliśmy zespołem, który w turnieju stracił najmniej bramek - podsumował trener polskich hokeistek.

Polki w Pradze zapewniły sobie również kwalifikację na przyszłoroczne halowe mistrzostwa świata.

Polska - Austria 2:1 (1:1)