Schlierenzauer zrezygnował z PŚ w Willingen

Zimowe
Schlierenzauer zrezygnował z PŚ w Willingen
Gregor Schlierenzauer w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata zajmuje 3. miejsce/ Fot. PAP

Austriak Gregor Schlierenzauer zrezygnował z udziału w ostatnich przed igrzyskami w Soczi zawodach Pucharu Świata. W niemieckim Willingen 1 i 2 lutego wystąpią natomiast Polacy, z Kamilem Stochem na czele.

- Gregor w ostatnich dniach odpoczywał w Dubaju, bardzo mu to pomogło. Teraz czeka go jeszcze parę skoków treningowych, ale nie chcemy go przeciążać. Najważniejsza jest regeneracja - powiedział trener austriackich skoczków Alexander Pointner.

W Willingen wystąpi sześciu innych zawodników z jego ekipy: zwycięzca Turnieju Czterech Skoczni Thomas Diethart, Michael Hayboeck, Andreas Kofler, Manuel Poppinger, Manuel Fettner i Stefan Kraft.

Regeneracji i odpoczynku potrzebuje także Thomas Morgenstern, który trzy tygodnie temu uległ poważnemu wypadkowi na mamucim obiekcie Kulm w Bad Mitterndorf. Znalazł się jednak w składzie kadry na igrzyska w Soczi.

- Nawet nie myślałem, żeby Thomasa teraz obciążać. W Willingen nie wystartuje. Najpierw musi porządnie stanąć na nogi, zanim założy narty. Oczywiście jest możliwe, że jeszcze przed olimpijskimi konkursami pojawi się na skoczni, by oddać kilka treningowych prób, ale nawet jeśli się to nie uda, to nie mam żadnych obaw, że w Soczi sobie poradzi - dodał Pointner.

Indywidualne konkursy w Willingen odbędą się 1 i 2 lutego.
as, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze