Obraniak oficjalnie w Werderze Brema

Piłka nożna
Obraniak oficjalnie w Werderze Brema
Obraniak w Bremie/ fot. facebook.com

Ludovic Obraniak już oficjalnie został piłkarzem Werderu Brema. Według nieoficjalnych informacji niemiecki klub zapłacił Girondins Bordeaux dwa miliony euro, ale do tej kwoty doliczone mają być dodatkowe premie. Umowa obowiązuje do 30 czerwca 2016 roku. W barwach "Żyrondystów" wystąpił w 68 spotkaniach i strzelił 14 goli.

- Bardzo się cieszymy, że udało nam się przekonać Ludovica do gry w naszym zespole. Wiążemy z nim wielkie nadzieje. To zawodnik doświadczony, a w Girondins pokazał, że ma wielkie umiejętności - powiedział Thomas Eichin, członek zarządu Werderu.

Również trener Robin Dutt w samych superlatywach wypowiedział się o polskim piłkarzu.

- Wielką zaletą Ludovica jest lewa noga. Jest zawodnikiem grającym ofensywny futbol, może występować zarówno na środku pomocy, jak i na skrzydłach. To na pewno dla nas wzmocnienie - ocenił.

Z Girondins Bordeaux Obraniak związał się w styczniu 2012 roku, przechodząc z OSC Lille. Podpisał kontrakt do czerwca 2015 roku.

W tym sezonie zagrał w 21 meczach Ligue 1 (w tym 20 w podstawowym składzie) i zdobył cztery bramki. W sumie w 68 spotkaniach we francuskiej ekstraklasie w barwach Bordeaux strzelił 14 goli.

W reprezentacji Polski w 32 meczach zdobył sześć bramek. Jednak w maju ubiegłego roku zrezygnował z gry w kadrze prowadzonej wówczas przez Waldemara Fornalika. Ostatnio w rozmowie z selekcjonerem Adamem Nawałką, zadeklarował chęć gry w biało-czerwonych barwach.
kir, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze