Narciarskie MŚJ - siódme miejsce Polaków w kombinacji norweskiej

Jan Łowisz/ fot. pzn.pl

Reprezentacja Polski zajęła siódme miejsce w konkursie drużynowym kombinacji norweskiej w narciarskich mistrzostwach świata juniorów we włoskim Val di Fiemme. Biało-czerwoni do triumfujących Austriaków stracili 1.22 min.

Drużyna w składzie: Krystian Gryczuk (TJ Jiskra Harrachow), Michał Pytel (TS Wisła Zakopane/SMS Szczyrk), Jan Łowisz (AZS Zakopane) i Marcin Budz (WKS Zakopane), siódme miejsce zajmowała już po serii skoków.

Austriacy (Bernhard Flaschberger, Martin Fritz, Fabian Steindl i Philipp Orter) nie mieli sobie równych już na skoczni.

Z kolei 50. miejsce zajął Tomasz Garbień (KS Śnieżka SMS Karpacz) - najlepszy z czwórki Polaków w biegu na 10 km techniką klasyczną. Do zwycięzcy Rosjanina Romana Kajgorodowa stracił 2.09,3.

Wojciech Suchwałko (KS Obidowiec Obidowa/SMS Zakopane) był 55. ze stratą 2.22,6, Andrzej Pradziad (LKS Poroniec Poronin/SMS Zakopane) 69. (3.17,2), a Bartłomiej Rucki (NKS Trójwieś Beskidzka) 76. (3.47,0). Wystartowało 99 zawodników.

Wśród juniorek najszybciej dystans 5 km, także klasykiem, pokonała Rosjanka Nataliao Niepriajewa. Urszula Łętocha (Śnieżka Karpacz) sklasyfikowana została na 48. miejscu (strata 1.49,9), Dominika Bielecka (MKS Wodzisław Śląski) była 59 (2.14,9), a Karolina Trzaska (MUKN Pod Stróżą Miszkowice/SMS Szczyrk) - 64. (2.43,2). Rywalizowały 72 zawodniczki.