Kasai - olimpijczyk niezniszczalny

Zimowe
Kasai - olimpijczyk niezniszczalny
Noriaki Kasai/ fot. fis-ski.com

Japoński skoczek narciarski Noriaki Kasai, który wystartuje za kilka dni w Soczi w swoich siódmych zimowych igrzyskach olimpijskich, nie myśli o zakończeniu kariery. We wtorek powiedział dziennikarzom, że planuje dotrwać do olimpiady w Pyeongchang w 2018 roku.

- Postaram się o to, aby wystąpić na ósmych igrzyskach. W Soczi nie muszę wygrać, ale obiecuję walkę o medal - powiedział 41-letni Kasai, rekordzista pod względem liczby startów w zimowych olimpiadach.

Oprócz niego w siedmiu igrzyskach uczestniczył tylko obecny również w Soczi rosyjski saneczkarz Albert Demczenko.

Pierwszym wielkim sukcesem Japończyka był złoty medal mistrzostw świata w lotach na mamuciej skoczni w Harrachovie w 1992 roku. Kilka tygodni wcześniej debiutował na igrzyskach w Albertville, podobnie jak Demczenko.

41-letni Kasai, siedmiokrotny medalista mistrzostw świata i zwycięzca 16 konkursów PŚ, ma w dorobku srebro olimpijskie z Lillehammer (1994) w rywalizacji drużynowej. W ostatnim Turnieju Czterech Skoczni zajął w klasyfikacji generalnej piąte miejsce, a 11 stycznia triumfował w Bad Mitterndorf, zostając najstarszym w historii zwycięzcą zawodów Pucharu Świata.
kir, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze