Spartak padł w Polkowicach

Koszykarki CCC w meczu ze Spartakiem walczyły z ogromną determinacją / fot. PAP

Koszykarki CCC Polkowice we własnej hali pokonały 65:56 Spartak Region Moskwa w dziesiątej kolejce grupy C Euroligi. To czwarta wygrana mistrzyń Polski w rozgrywkach.

Oba zespoły zaczęły mecz katastrofalnie w ataku, seryjnie marnując świetne pozycje rzutowe. Na pierwsze punkty kibice musieli czekać ponad trzy minuty, kiedy dwa rzuty osobiste wykorzystała Walerija Musina. Pierwsze punkty z gry zdobyła 60 sekund później Nika Baric, a zespoły zakończyły pierwszą kwartę odpowiednio z 19 (CCC) i 30 (Spartak) procentową skutecznością.

W drugiej kwarcie było tylko nieco lepiej. Obie drużyny bardzo aktywnie broniły, ale w ataku zawodziły. Wydawało się, że pierwsze uspokoiły grę przyjezdne, który wyszły na prowadzenie 21:17. Ale najpierw trafienie za trzy Janel McCarville, a następnie Belindy Snell sprawiły, że po pierwszej połowie to jednak CCC prowadziło.

Początek trzeciej kwarty należał do mistrzyń Polski, które twardą obroną zmusiły rywalki do oddawania nieprzygotowanych rzutów. Same natomiast zaczęły trafiać niemal wszystko. Po akcji Magdaleny Leciejewskiej na nieco ponad pięć minut do końca tej odsłony spotkania było 37:30.

Aktywna obrona kosztowała jednak CCC dużo sił i wiele przewinień. Rosjanki natomiast z osobistych były niemal perfekcyjne (80 procent skuteczności) i przed ostatnią kwartą polkowiczanki prowadziły tylko trzema punktami.

Na trzy minuty przed końcem, po dwóch skutecznych osobistych Leciejewskiej, CCC prowadził 58:51. W tym momencie trener Spartaka wziął czas. Niewiele to pomogło, bo jego podopieczne popełniły błąd w ataku i piłkę przejęły gospodynie. Po trafieniu Agnieszki Majewskiej (60:51) Wasin ponownie poprosił o przerwę i od tego momentu Spartak zaczął już tylko rzucać za „trzy”. Piłka jednak nie wpadała, a ponieważ koszykarki CCC świetnie zbierały i przyjezdne nie mogły ponawiać ataków, mistrzynie Polski mogły się cieszyć z wygranej.

W następnej kolejce, 12 lutego, CCC zmierzy się na wyjeździe z ZVVZ Praga.

CCC Polkowice – Spartak Region Moskwa 65:56
(9:11, 16:12, 19:18, 21:15)

CCC Polkowice: Janel McCarville 15, Belinda Snell 13, Agnieszka Majewska 11, Magdalena Leciejewska 8, Walerija Musina 6, Jelena Skerovic 6, Teja Oblak 4, Magdalena Skorek 2, Paulina Misiek 0, Dominika Owczarzak 0.

Spartak Region Moskwa: Natalia Wieru 14, Nika Baric 12, Jewgenija Bieliakowa 7, Sonja Petrovic 6, Daria Namok 6, Tijana Ajdukovic 6, Ksenia Tichonienko 5, Ksenia Lewczenko 0.