Bramka Cywki na zapleczu Premier League

Tomasz Cywka zdobył swoją czwartą bramkę w tym sezonie ligowym/fot. PAP

Tomasz Cywka zdobył bramkę dla Barnsley FC w zremisowanym u siebie 2:2 meczu z Ipswich Town w 30. kolejce rozgrywek Championship - zaplecza angielskiej ekstraklasy. To czwarty ligowy gol polskiego piłkarza w tym sezonie. Jego zespół jest przedostatni w tabeli.

25-letni pomocnik rozpoczął niedzielny mecz na ławce rezerwowych. Na boisku pojawił się po przerwie. Jego zespół prowadził wtedy 1:0, po golu Chrisa O'Grady'ego. Polak w 74. minucie podwyższył wynik na 2:0. Zanotował trafienie z rzutu wolnego.

Barnsley nie zdołało utrzymać korzystnego rezultatu. W końcówce bramki dla Ipswich zdobyli Szkot Christophe Berra i David McGoldrick.

Po 30 kolejkach piłkarze Barnsley zajmują przedostatnie, 23. miejsce z dorobkiem 22 punktów. Mają jednak do rozegrania dwa zaległe mecze. Ipswich jest siódme (40 pkt).

Prowadzi Leicester City (67 pkt), drużyna Marcina Wasilewskiego. W sobotnim meczu u siebie z Watford FC (2:2) polski obrońca grał do 84. minuty.

W Charlton Athletic w przegranym na własnym boisku 0:2 spotkaniu z Birmingham City zadebiutował Piotr Parzyszek. 20-letni napastnik, który trafił do tego zespołu z drugoligowego holenderskiego klubu De Graafschap, pojawił się na murawie w 87. minucie.