Karolina Tymińska druga w pięcioboju

Karolina Tymińska w Tallinnie przegrała tylko z Aleksandrą Butwiną /fot. cyfrasport.eu

Karolina Tymińska (SKLA Sopot) zajęła drugie miejsce, a Agnieszka Borowska (LKS Zantyr Sztum) czwarte w halowych zawodach lekkoatletycznych w pięcioboju w Tallinnie. W siedmioboju na szóstej pozycji uplasował się Paweł Wiesiołek (Warszawianka).

Zwycięzcami zostali Rosjanka Aleksandra Butwina - 4549 i Brazylijczyk Carlos Chinin - 5951 pkt (wyrównany rekord Ameryki Południowej).

Tymińska, która wygrała skok w dal i bieg na 800 m, zgromadziła 4530 pkt. Trzecia była Łotyszka Laura Ikauniece - 4496, a czwarta Borowska - 4151. W pierwszej próbie pchnięcia kulą wynikiem 11,32 poprawiła rekord życiowy (z sierpnia), natomiast w ostatniej uzyskała 12,02.

W tyczce Wiesiołek trzykrotnie poprawiał życiówkę zaliczając 4,84. Dotychczas nigdy w zawodach nie skoczył ponad 4,60. Końcowym rezultatem 5769 ustanowił rekord życiowy (poprzedni by gorszy o 170 pkt). Zawodnik Warszawianki przesunął się w polskich tabelach historycznych z 18. pozycji na ósmą.