Pewne zwycięstwo The Blues. Chelsea nowym liderem

Eden Hazard został bohaterem The Blues w meczu ze Srokami/ fot. PAP/EPA

Londyńska Chelsea pokonała Newcastle United 3:0 i została liderem Premier League. Wszystkie bramki dla zespołu ze Stamford Bridge zdobył belgijski zawodnik – Eden Hazard. Były gracz OSC Lille ma już na koncie w tym sezonie dwanaście trafień w rozgrywkach ligowych.

Belg rozpoczął strzelanie w 27. minucie wykorzystując sytuacje sam na sam z Timo Krulem. Po raz drugi Eden Hazard wpisał się na listę strzelców niespełna siedem minut później. Asystę przy tym golu zanotował Samuel Eto’o. Wynik meczu 23-letni ofensywnie grający pomocnik ustalił w 63. minucie strzałem z rzutu karnego.

Sroki mimo porażki nadal zajmują 8. lokatę w tabeli ligowej.

„Obywatele” i „Święci” tracą punkty

Manchester City bez bramkowo zremisował na Carrow Road z miejscowym Norwich City. Mimo znacznej przewagi podopieczni Manuela Pellegriniego nie zdołali zdobyć kompletu punktów. Strata dwóch oczek przez drużynę chilijskiego szkoleniowca jest dużą niespodzianką. „Obywatele” z 54 punktami nadal zajmują 3. Lokatę w Premier League. Do liderującej Chelsea tracą dwa punkty.

Zespół Artur Boruca – F.C. Southampton zremisował u siebie ze Stoke City 2:2. Wynik meczu otworzył już w 6. minucie Rickie Lambert, który kapitalnym strzałem z rzutu wolnego pokonał Asmira Begovicia. Końcówka pierwszej odsłony na St.Mary Stadium była niezwykle emocjonująca. W przeciągu sześciu minut kibice obejrzeli aż trzy gole.

W 38. minucie Peter Odemwingie zdobył gola wyrównującego, ale zaledwie 180 sekund później Steven Davis ponownie wyprowadził „Świętych” na prowadzenie. Minutę przed upływem regulaminowego czasu gry były napastnik m.in. Liverpoolu F.C. i Tottenhamu – Peter Crouch doprowadził do remisu i tym samym ustalił wynik meczu. Dwie asysty w zespole gości zaliczył Charlie Adam.