Bez dwóch karnych, ale z jednym punktem - Hellas remisuje z Juve

Carlos Tevez zdobył dwa gole w meczu z Hellasem Werona, ale jego zespół tylko zremisował/fot. PAP/EPA

Hellas Werona zremisował z Juventusem 2:2 w 23. kolejce Serie A. Właściwie powinno być 4:2, ale sędzia Doveri nie podyktował dwóch zasłużonych rzutów karnych. W 93. minucie na 2:2 trafił Juan Gomes. Juve pozostaje liderem tabeli, Hellas wciąż na piątym miejscu.

Hellas wygrał osiem na 10 meczów u siebie. Juventus nie przegrał od 14. spotkań. Gdyby nie marki obu zespołów, mówilibyśmy o potyczce niezwykle wyrównanej. Ale Juventus to Juventus, a Hellas to Hellas.

W trzeciej minucie Andrea Pirlo znakomicie dograł na głowę Carlosa Teveza. Argentyńczyk uderzył dokładnie tam, gdzie chciał. Wydawało się, że Rafael nie ma szans, ale jakimś cudem wybił piłkę na korner.

Mniej szczęścia miał minutę później, gdy Tevez spróbował ponownie. Golkiper co prawda obronił groźny strzał z daleka, ale po dobitce Argentyńczyka pozostał bezradny. Stara Dama pokazała, kto tu rządzi.

Po 20 minutach było już 2:0. Tym razem Teveza obsłużył Paul Pogba. Francuz podał genialnie, prostopadle, można rzec: "na nos". Napastnik Bianconerich stanął oko w oko z Rafaelem i mierzonym strzałem znów pozbawił go złudzeń. Do przerwy nic się nie zmieniło.

Drugą połowę Hellas zaczął z rozmachem. Najpierw ręka Arturo Vidala we własnym polu karnym - niewykryta przez arbitra -, potem przebłysk geniuszu Luki Toniego. Z rzutu wolnego dośrodkował Romulo, a Włoch precyzyjną główką zaskoczył Gianluigiego Buffona. Gospodarze złapali kontakt - na więcej się nie zanosiło.

W 66. minucie na boisku zawitał wypożyczony z Southampton Dani Osvaldo. Włoch od razu zrobił sporo zamieszania. Chwilę po wejścu chybił w sytuacji sam na sam, a w 77. strzelił nawet gola, ale niestety - asystujący Kwadwo Asamoah był na spalonym.

Po minucie przed szansą stanął z kolei Hellas. Kopię sytuacji z 55. minuty - podawał Romulo, strzelał Toni - zakończyła jednak fantastyczna interwencja Gianluigiego Buffona. I to by było na tyle.

W 90. minucie jeden z Bianconerich znów zagrał ręką w obrębie własnej szesnastki, a sędzia znów nie podyktował karnego. Jednak trzy minuty później sprawiedliwość wróciła. Świetnie dośrodkował Romulo, a Juan Gomes z bliska trafił na 2:2 Juve zostało skarcone, lecz mimo to podwyższa swoją przewagę nad Romą do 10 punktów. Hellas z kolei odskakuje na trzy oczka Interowi Mediolan.

HELLAS Werona - JUVENTUS 2:2 (0:2)

Bramki: Toni 51, Gomez 90+3 – Tevez 4, 20. Sędzia: Doveri. Widzów: 35000.

HELLAS: Rafael – Cacciatore (87 Gomez), Marques, Moras, Albertazzi – Romulo, Donadel (68 Cirigliano), Hallfredsson – Iturbe, Toni, Janković (63 Martinho).

JUVENTUS: Buffon – Chiellini (75 Ogbonna), Bonucci, Caceres – Lichtsteiner, Vidal, Pirlo, Pogba, Asamoah (80 Peluso) – Tevez, Llorente (66 Osvaldo).

Żółte kartki: Marques, Hallfredsson.