Dwie bramki Przybyłki na zapleczu Bundesligi

Kacper Przybyłko idzie w ślady Artura Wichniarka, który był królem Bielefeldu/fot. PAP/DPA

Kacper Przybyłko zdobył w niedzielę dwie bramki dla Arminii Bielefeld w zremisowanym u siebie 2:2 meczu z FC St. Pauli w 20. kolejce niemieckiej piłkarskiej drugiej ligi. Polak ma w dorobku trzy gole w tych rozgrywkach w obecnym sezonie.

20-letni napastnik rozpoczął niedzielny mecz na ławce rezerwowych. Na boisku pojawił się w 65. minucie, gdy jego zespół przegrywał 0:2, po golach Lennarta Thy'a i Christophera Noethe. Do siatki rywali trafił w 69. minucie oraz w drugiej doliczonego czasu gry, zapewniając Arminii remis z wyżej notowanym rywalem.

Był to pierwszy mecz piłkarza młodzieżowej reprezentacji Polski w zespole z Bielefeld w tym sezonie. Dołączył do niego na początku stycznia na zasadzie wypożyczenia z lidera 2. Bundesligi FC Koeln i będzie w nim występował do końca obecnych rozgrywek. Wcześniej grał w Arminii w sezonie 2011/12. Zespół rywalizował wtedy w trzeciej lidze.

W obecnych rozgrywkach 2. Bundesligi Polak zagrał w dziewięciu spotkaniach. W niedzielę zdobył gole numer dwa i trzy. Poprzednio wpisał się na listę strzelców jeszcze w barwach FC Koeln, w meczu 3. kolejki z Paderborn. Wtedy także uratował swojemu zespołowi remis (1:1).

Arminia po 20 kolejkach zajmuje 15. miejsce w tabeli z dorobkiem 22 punktów. FC St. Pauli jest szóste. Prowadzi FC Koeln, choć w niedzielę przegrało u siebie z Paderborn 0:1. W zespole z Kolonii po przerwie na boisku pojawił się Sławomir Peszko, cały mecz na ławce rezerwowych spędził natomiast Adam Matuszczyk.