Górnik jako pierwszy zdobył twierdzę Szczecin

Piłka ręczna
Patryk Kuchczyński w ataku na bramkę Tomislava Stojkovica / fot. PAP

Twierdza Szczecin padła. Po raz pierwszy w tym sezonie Gaz-System Pogoń Szczecin musiała uznać wyższość rywala. Katem okazali się górnicy z Zabrza. Na szczególnie wyróżnienie zasłużył Mariusz Jurasik, który rzucił aż 9 bramek.

Początek nie zwiastował niespodzianki. Gospodarze, którzy na własnym obiekcie wygrali 6 spotkań i 1. zremisowali, osiągnęli przewagę. Szybko było 3:1, jednak jak się okazało była to jedynie chwila słabości dobrze dysponowanych w niedzielne popołudnie zabrzan.

Kapitalne zawody rozgrywała dwójka weteranów: Mariusz Jurasik oraz Witalij Nat. Głównie dzięki ich skuteczności – pierwszy rzucił 9 bramek, drugi 7 – Górnik przed przerwą prowadził różnicą trzech goli.

Po przerwie wydawało się, że gospodarze wrócą na właściwe tory. Udało im się zniwelować stratę do jednej bramki, jednak potem przyszedł kryzys. Proste błędy w wyprowadzania ataków, mimo że mieli sprzyjające warunki, m.in. gra w podwójnej przewadze.

Brak zimnej krwi wystarczył, by meczu nie wygrać. W ekipie gospodarzy dobrze wyglądał praktycznie bramkarz Tomislav Stojkovic. Ostatecznie mecz skończył się wynikiem 27:25 dla Górnika Zabrze. Mimo tej porażki szczecinianie pozostali na trzecim miejscu – ich pogromcy są na szóstej lokacie.

Gaz-System Pogoń Szczecin - Górnik Zabrze 25:27 (14:17).

Najwięcej bramek: Pogoń - Sergiej Szyłowicz 6, Paweł Biały 5, Bartosz Konitz i Jacek Wardziński - po 4; Górnik - Mariusz Jurasik 9, Witalij Nat 7, Michał Kubisztal i Bartłomiej Tomczak - po 3.