Polka zablokowana, przez chwilę była w ćwierćfinale!

Patrycja Maliszewska/ fot. PAP

Reprezentantka Polski w short tracku Patrycja Maliszewska zajęła wprawdzie trzecie miejsce w swoim biegu eliminacyjnym na dystansie 500 metrów, ale decyzją sędziów awansowana do ćwierćfinału. Po kilku minutach na oficjalnej stronie IO obok nazwiska Maliszewska zniknęła literka "A", oznaczająca awans...

W swoim biegu eliminacyjnym zawodniczka Juvenii Białystok dotarła na metę jako ostatnia (czwarta), za Włoszką Arianną Fontaną, Chinką Li Jianrou i Amerykanką Dudek. Sędziowie - po krótkiej naradzie - zdecydowali jednak o dyskwalifikacji Amerykanki, która w końcówce rywalizacji w nieprzepisowy sposób wyprzedziła Maliszewską, spychając ją na czwartą pozycję.

Powtórki pokazały, że na dystansie Maliszewska była nieprawidłowo blokowana. Sędziowie przyznali dodatkowo awans polskiej zawodniczce. Oznaczało to, że w biegu ćwierćfinałowym Maliszewska wystartuje w pięcioosobowym wyścigu.

Niestety, ostatecznie Maliszewska została wypisana z listy ćwierćfinalistek a Dudek zdyskwalifikowana. Polka została sklasyfikowana na 18. miejscu. Wystąpi jeszcze w biegu na 1000 metrów.