Magazyn Polska 2014. Krzysztof Gierczyński do kadry na mundial?!

Siatkówka
Magazyn Polska 2014. Krzysztof Gierczyński do kadry na mundial?!

W czwartkowym Magazynie Siatkarskim Polska 2014 eksperci pochylili się nad coraz częściej podnoszonym ostatnio zagadnieniem: czy 38-letni Krzysztof Gierczyński powinien znaleźć się w polskiej kadrze na wrześniowy mundial. Z tego pomysłu nikt już nie żartuje.

- Nie ma w PlusLidze drugiego tak pewnego duetu polskich przyjmujących, jak Michał Kubiak - Krzysztof Gierczyński w Jastrzębiu, udowodnił to również mecz o Final Four Ligi Mistrzów. I tak na tej podstawie zastanawiam się, czy 38-letni Krzysiek Gierczyński nie zasługuje przypadkiem na miejsce w kadrze - zagaił rozmowę prowadzący program Marek Magiera.

Wzór jak z Sevres

W dyskusji udział wzięli goście magazynu emitowanego w Polsat Sport News. A goście byli to nie byle jacy. Mistrz olimpijski Edward Skorek, trener Jan Such i prezes Jastrzębskiego Węgla, Zdzisław Grodecki.

- Ja powtarzam, że w Sevres pod Paryżem powinien być wzorzec Gierczyńskiego: jako zawodowca, profesjonalisty. Bo Krzysiek to naprawdę wzór do naśladowania dla młodszych - nie mógł się nachwalić swojego zawodnika prezes Grodecki.

Decyzję podejmie Antiga


Ciepłych słów pod adresem doświadczonego przyjmującego nie szczędził również Edward Skorek. - W kadrze, z różnych względów nie został nigdy do końca wykorzystany, ale w klubie od lat gra na bardzo wysokim poziomie. Potwierdzam słowa Zbyszka Grodeckiego, że to wybitny profesjonalista - zaznaczył mistrz olimpijski z Montrealu.

- Doceniam klasę i formę Krzyśka, mam do niego ogromny szacunek - włączył się do dyskusji Jan Such. - Ale mimo wszystko ja bym go do kadry nie powołał, choć kto wie, może to by pomogło... Zresztą decyzję i tak podejmie trener Antiga - zakończył rozważania.

Samuele Papi dał radę

Ale czy argumentem rozstrzygającym - i dyskwalifikującym kandydaturę Gierczyńskiego - nie jest przypadkiem zaawansowany wiek siatkarza Jastrzębskiego Węgla? - Z włoską kadrą na igrzyska do Londynu pojechał Samuele Papi, przyjmujący 39-letni, więc jeszcze o rok starszy od Krzyśka. Grał bardzo dobrze i zdobył medal - przypomniał Marek Magiera.

A o zaskakującą puentę do dyskusji o Gierczyńskim zadbał Zdzisław Grodecki. - W naszym klubie wielką pracę wykonuje trener przygotowania fizycznego. Powiem coś może dziwnego, ale ja jestem pewien, że Krzysztof Gierczyński najlepszy sezon w swojej karierze ma wciąż przed sobą.
Szymon Rojek, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze