Ślusarski nie jest już zawodnikiem Lecha

Piłka nożna
Ślusarski nie jest już zawodnikiem Lecha
Ślusarski polskiej ekstraklasie rozegrał 220 spotkań i strzelił 57 goli / fot. Cyfra Sport

Napastnik Bartosz Ślusarski rozwiązał za porozumieniem stron kontrakt z Lechem Poznań - poinformował we wtorek klub ekstraklasy. Zainteresowana pozyskaniem 32-letniego piłkarza jest pierwszoligowa Arka Gdynia.

Ślusarski w styczniu tego roku, razem z innym zawodnikiem wicemistrza Polski Rafałem Murawskim, został usunięty ze zgrupowania w Jarocinie. Jak oficjalnie poinformował klub, obaj złamali regulamin dyscyplinarny i zostali przesunięci do trzecioligowych rezerw. Nie pojechali też z pierwszym zespołem na kolejny obóz przygotowawczy do Hiszpanii.

We wtorek Ślusarski rozwiązał kontrakt z poznańskim klubem i prawdopodobnie wzmocni walczącą o awans do ekstraklasy Arkę Gdynia. Napastnik przebywał w weekend na Wybrzeżu, gdzie rozmawiał z władzami gdyńskiego pierwszoligowca.

- Zostały trzy dni okienka transferowego i rozwiązanie umowy za porozumieniem stron nie jest przypadkowe. Mam oferty z klubów ekstraklasy i z Arki Gdynia. Niedługo będzie jasne, gdzie się przeniosę - wyjaśnił były już gracz Lecha, cytowany przez oficjalną stronę internetową klubu.

Ślusarski to wychowanek Huraganu Pobiedziska, ale najwięcej spotkań rozegrał w barwach poznańskiego zespołu. Występował także m.in. w Widzewie Łódź, Groclinie Dyskobolii Grodzisk, portugalskim zespole UD Leiria oraz angielskich: Blackpool FC, West Bromwich Albion i Sheffield Wednesday.

Do Lecha wrócił pod koniec 2010 roku po dwuletnim pobycie w Cracovii. W ubiegłym sezonie z "Kolejorzem" wywalczył wicemistrzostwo kraju i był najskuteczniejszym zawodnikiem drużyny - zdobył 12 bramek.

W polskiej ekstraklasie rozegrał 220 spotkań i strzelił 57 goli. Ma na koncie dwa oficjalne występy w drużynie narodowej.
KO, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze