Trenerzy Barcelony i Espanyolu zawieszeni

Gerardo Martino. / fot. PAP

Szkoleniowcy Barcelony Gerardo Martino i klubu z tego samego miasta Espanyolu - Javier Aguirre zostali zawieszeni na jeden mecz i zabraknie ich na trenerskiej ławce w najbliższej kolejce hiszpańskiej ekstraklasy - postanowiła tamtejsza federacja piłkarska.

Martino został ukarany za to, że podczas sobotniego spotkania wyjazdowego z Realem Sociedad San Sebastian nazwał drugiego trenera ekipy rywali "głupcem". Argentyńczyk w przerwie spotkania został odesłany przez sędziego na trybuny, a jego podopieczni przegrali 1:3.

Porażką zakończył się także ostatni pojedynek ligowy Espanyolu, który uległ u siebie w poniedziałek Villareal 1:2. Aguirre musiał opuścić ławkę w 89. minucie, po tym jak dostał drugą żółtą kartkę za kwestionowanie decyzji arbitra.

W konsekwencji Meksykanin nie będzie mógł poprowadzić swojej drużyny w sobotnim meczu wyjazdowym z Getafe. Martino z kolei zabraknie podczas niedzielnego pojedynku z Almerią na Camp Nou.