Zdecydowane zwycięstwo MKS Selgros Lublin

Piłka ręczna
Karolina Konsur w akcji na bramkę Sołomiji Szywierskiej. / fot. PAP

W meczu 21. kolejki PGNiG Superligi Kobiet piłkarki ręczne MKS Selgros Lublin pokonały we własnej hali Pogoń Baltica Szczecin 36:24. Ciekawie zapowiadająca się konfrontacja dwóch czołowych drużyn ekstraklasy była wyrównana jedynie w pierwszych minutach. Dalsza część meczu przebiegała pod dyktando gospodyń.

Po wyrównanym początku inicjatywę przejęły zawodniczki z Lublina, które wyszły na pięciopunktowe prowadzenie 10:5. Taką przewagę udało się gospodyniom utrzymać do przerwy, na którą obie strony schodziły przy wyniku 18:13. W drugiej części meczu przewaga gospodyń była jeszcze bardziej wyraźna.

Mimo problemów kadrowych (przed meczem na urazy narzekały cztery zawodniczki) MKS Selgros Lublin wygrał to spotkanie zasłużenie. Lublinianki zajmują obecnie drugą lokatę w tabeli PGNiG Superligi Kobiet i na kolejkę przed końcem rozgrywek fazy zasadniczej mają ogromną szansę na zajęcia pierwszej lokaty w tabeli przed rundą play-off. Mistrzynie Polski w ostatniej serii spotkań zagrają u siebie z przedostatnim w tabeli KPR Ruch Chorzów.

MKS Selgros Lublin i Pogoń Baltica Szczecin zmierzą się ponownie w niedzielę - stawką będzie awans do Final Four Pucharu Polski.

MKS Selgros Lublin - Pogoń Baltica Szczecin 36:24 (18:13)

Najwięcej bramek: dla MKS - Dorota Małek i Marta Gęga po 7; dla Pogoni - Agata Cebula 5, Martyna Huczko 4.

Pozostałe mecze:

KGHM Metraco Zagłębie Lubin – Start Elbląg 30:26 (13:13)

Najwięcej bramek: dla KGHM – Karolina Semeniuk-Olchawa 11, Kaja Załęczna 4, Anna Pałgan 4; dla Startu – Edyta Szymańska 7, Kinga Grzyb 6, Agnieszka Wolska 5.

Energa AZS Koszalin - KPR Jelenia Góra 36:31 (19:14)

Najwięcej bramek: dla Energi - Monika Odrowska 10, Sara Garovic i Sylwia Matuszczyk po 5; dla KPR - Małgorzata Buklarewicz 9, Beata Skalska 7, Marta Dąbrowska 4.

Piotrcovia Piotrków Tryb. - Olimpia-Beskid Nowy Sącz 29:29 (15:15)

Najwięcej bramek: dla Piotrcovii - Anna Szafnicka 7, Aleksandra Kucharska 6; dla Olimpii - Katarina Dubajowa 9, Anna Maślanka 6.

KPR Ruch Chorzów - SPR Olkusz 26:23 (12:11)

Najwięcej bramek: dla Ruchu - Agnieszka Podrygała 8, Monika Migała 6; dla SPR - Natalia Wicik 8, Paulina Marszałek 6.