CCC Polkowice drugim finalistą PP koszykarek

Koszykarki CCC Polkowice zagrają w finale PP. / fot. PAP

Koszykarki CCC Polkowice pokonały w Koninie King Wilki Morskie Szczecin 55:43 (15:10, 19:12, 14:4, 7:17) w drugim meczu półfinałowym Pucharu Polski i w sobotnim finale zmierzą się z Wisłą Can-Pack Kraków.

Broniące pucharu polkowiczanki wygrały bardzo pewnie, choć wynik może na to nie wskazywać. O zwycięstwie CCC zadecydowała trzecia kwarta, w której przez blisko siedem minut szczecinianki nie zdobyły punktu. Zespół z Polkowic zagrał agresywniej w defensywie, co spowodowała, że "wilczyce" popełniały mnóstwo strat i często oddawały rzuty z nieprzygotowanych pozycji. W efekcie zespół CCC po 30 minutach prowadził 48:26.

W ostatniej kwarcie szkoleniowiec polkowickiego zespołu Jacek Winnicki dał odpocząć swoim czołowym zawodniczkom przed sobotnim starciem z Wisłą Can-Pack. Dzięki temu koszykarki ze Szczecina zmniejszyły rozmiary porażki.

W konińskim finale PP (początek, godz. 16.00) dojdzie do powtórki sprzed roku. Wówczas CCC we własnej hali pokonało wiślaczki 72:63.

CCC Polkowice - King Wilki Morskie Szczecin 55:43 (15:10, 19:12, 14:4, 7:17)

Punkty:

CCC: Agata Szczepanik 12, Magdalena Leciejewska 11, Belinda Snell 11, Teja Oblak 5, Walerija Musina 5, Agnieszka Majewska 5, Jelena Skerovic 4, Magdalena Skorek 2, Dominika Owczarzak 0, Paulina Misiek 0.

King Wilki Morskie: Agnieszka Kaczmarczyk 17, Cathrine Kraayeveld 8, Magdalena Radwan 6, Klaudia Sosnowska 5, Aneta Kotnis 4, Julia Adamowicz 2, Natalia Mrozińska 1, Justyna Maruszczak 0, Sandra Mandir 0.