Premiera reportażu z Mistrzostw Polski w short tracku w Polsacie Sport Extra i Polsacie Sport Extra HD

Patrycja Maliszewska reprezentantka Juvenii Bialystok/fot. PAP

W miniony weekend w Elblagu zakończyły się Mistrzostwa Polski w short tracku. W sobotę 8 marca o godz 19:00 w Polsacie Sport Extra i Polsacie Sport Extra HD wyemitowany zostanie obszerny reportaż z tych zawodów.

W trzydniowych zawodach wystartowało łącznie ponad 80 zawodniczek i zawodników ze wszystkich czołowych polskich klubów. Zawody cieszyły się sporym zainteresowaniem publiczności, co podkreślił prezes Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego, Kazimierz Kowalczyk: - Wyścigi stały na bardzo wysokim poziomie. Na dystansach było dużo walki. Zdarzały się upadki, ale w tej dyscyplinie sportu to rzecz normalna. Poziom sędziowania oceniam bardzo wysoko, podobnie jak i samą organizację zawodów – dodał prezes Kowalczyk.

Największą gwiazdą zawodów była Patrycja Maliszewska, nasza jedyna reprezentantka na  ostatnich Igrzyskach Olimpijskich. Reprezentantka Juvenii Bialystok startowała w Soczi na dwóch dystansach. Na 500 metrów zajęła 18 miejsce, a na 1000 metrów została sklasyfikowana na 14 pozycji. - W biegu na 500 metrów miałam ogromnego pecha, bo w biegu eliminacyjnym przegrałam z Chinką Li Jianrou i Włoszką Arianną Fontaną, które w Soczi na tym dystansie zdobyły złoty i srebrny medal. Na 1000 metrów pojechałam bardzo dobrze i po raz pierwszy w tym sezonie znalazłam się w najlepszej szesnastce na tym dystansie.

W Elblągu Patrycja Maliszewska potwierdziła dominację na krajowym podwórku. Wywalczyła wszystkie możliwe złote medale, które były do zdobycia. Wygrała biegi indywidualne na 1500 metrów, 500 metrów, 100 metrów i klasyfikacje wielobojową, a wraz z koleżankami z Juvenii Białystok dołożyła kolejne złoto w biegu sztafetowym.

Zmagania wśród mężczyzn także zdominowali reprezentanci Juvenii Białystok. Złote medale wywalczyli Szymon Wilczyk (1500 metrów, 1000 metrów oraz wielobój) i Dawid Rzemieniecki (500 metrów). Złoto w biegu sztafetowym wywalczyła również drużyna Juvenii Białystok.

Dla Patrycji Maliszewskiej występ w Elblągu był sprawdzianem generalnym przed Mistrzostwami Świata, które odbędą się w dniach 14-16 marca w Montrealu. - Patrycja będzie naszą jedyną reprezentantką na tych zawodach – pokreślił trener reprezentacji Polski, Dariusz Kulesza. - Liczymy, że w biegach indywidualnych zdoła awansować do półfinałów. Udział w finale na którymś z dystansów byłby już dla niej dużym sukcesem.

Mistrzostwa Świata w short tracku w Montrealu (14-16 marca) na sportowych antenach Polsatu.