Fenninger zdobyła Kryształową Kulę

Anna Fenninger / fot. PAP/EPA

Austriaczka Anna Fenninger zajęła w Lenzerheide drugie miejsce w supergigancie alpejskiego Pucharu Świata i zapewniła sobie triumf w klasyfikacji generalnej. W czwartek najszybsza była Szwajcarka Lara Gut, która zdobyła małą Kryształową Kulę w tej konkurencji.

Rezultat Gut to 1.17,14. Fenninger była wolniejsza o 0,61 s. Trzecie miejsce zajęła Słowenka Tina Maze - 0,95 s straty.

Do końca sezonu pozostały jeszcze dwie konkurencje indywidualne - sobotni slalom i niedzielny slalom gigant. W klasyfikacji generalnej PŚ Fenninger wyprzedza Marię Hoefl-Riesch o 91 punktów. Jednak Niemka podczas środowego zjazdu wypadła z trasy i z powodu odniesionych urazów nie wystartuje już w tym sezonie. Nad trzecią Gut Austriaczka ma 215 pkt przewagi, a do zdobycia pozostało 200.

Fenninger to mistrzyni świata z Garmisch-Partenkirchen (2011) w superkombinacji. Dwa lata później w Schladming zdobyła tylko brązowy medal w slalomie gigancie. W tym sezonie jest jednak w świetnej formie. W Soczi została mistrzynią olimpijską w supergigancie, a w slalomie gigancie była druga. W obecnej edycji PŚ dziesięć razy stała na podium, trzykrotnie na jego najwyższym stopniu.

Gut natomiast odniosła w czwartek dziesiąte zwycięstwo w karierze. Miejscowe trasy bardzo jej odpowiadają. W środę w Lanzerheide triumfowała w zjeździe.