Maliszewska powalczy w Montrealu

Patrycja Maliszewska wystartuje w Montrealu we wszystkich trzech wyścigach indywidualnych /fot. PAP

Już w piątek rozpoczną się w Montrealu mistrzostwa świata w short tracku. Zawody odbywające się w Kanadzie zakończą międzynarodowy sezon w wyścigach na krótkim torze. Polskę reprezentować będzie Patrycja Maliszewska, która wystartuje we wszystkich trzech wyścigach indywidualnych.

Maliszewska to nasza jedyna reprezentantka na ostatnich igrzyskach olimpijskich. Reprezentantka Juvenii Białystok startowała w Soczi na dwóch dystansach. Na 500 metrów zajęła 18 miejsce, a na 1000 metrów została sklasyfikowana na 14 pozycji. - W biegu na 500 metrów miałam ogromnego pecha, bo w eliminacjach przegrałam z Chinką Li Jianrou i Włoszką Arianną Fontaną, które potem zdobyły złoty i srebrny medal. Na 1000 metrów pojechałam bardzo dobrze i po raz pierwszy w tym sezonie znalazłam się w najlepszej szesnastce na tym dystansie – dodała reprezentantka Polski.

Bezkonkurencyjna w Polsce

Podczas niedawno zakończonych w Elblągu mistrzostwach Polski Maliszewska nie miała sobie równych, zgarniając wszystkie złote medale, które były do zdobycia. Wygrała biegi indywidualne na 1500 metrów, 500 metrów, 1000 metrów i klasyfikacje wielobojową, a wraz z koleżankami z Juvenii dołożyła kolejne złoto w biegu sztafetowym.

- W Montrealu będę chciała dać z siebie wszystko – zapewnia nasza reprezentantka. - Wiadomo, że jest to rok olimpijski i będą to dla nas ostatnie międzynarodowe zawody w sezonie. Zdaję sobie sprawę, że każdy myśli o tym, by w Kanadzie pokazać z jak najlepszej strony. Jestem w dobrej dyspozycji, więc optymistycznie spoglądam na to, co się tam wydarzy - dodała.

Awansować do finału

Przed rokiem na mistrzostwach świata, które odbyły się w Debreczynie, Maliszewska w klasyfikacji wielobojowej uplasowała się na 17 miejscu. W biegach indywidualnych najlepiej zaprezentowała się na 500 metrów - 10 pozycja. I na 1500, i 1000 metrów zajmowała 20 lokaty.

- Byłbym szczęśliwy, gdyby Maliszewska uplasowała się w końcówce pierwszej dziesiątki. Finał byłby dużym osiągnięciem – twierdzi Kazimierz Kowalczyk, prezes Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego. – Patrycja to zawodniczka, która specjalizuje się w konkurencjach sprinterskich, więc na tych krótszych dystansach upatruję szansy na dobry rezultat – dodał Kowalczyk.

W zawodach w Montrealu Maliszewska będzie jedyną naszą reprezentantką – Liczymy, że w biegach indywidualnych zdoła awansować do półfinałów. Udział w finale na którymś z dystansów byłby dla niej dużym sukcesem - pokreślił trener reprezentacji Polski, Dariusz Kulesza.

Mistrzostwa świata w short tracku od 14 do 16 marca w Polsacie Sport News i Polsacie Sport Extra.

Plan transmisji mistrzostw świata w short tracku w Montrealu (14-16 marca 2014):

Piątek (14 marca):

Początek transmisji od godz. 17:00 (Polsat Sport News). Wyścig na 1500 metrów kobiet i mężczyzn oraz półfinałowy bieg sztafetowy kobiet (3000 metrów).

Sobota (15 marca):
Początek transmisji od godz. 19:00 (Polsat Sport Extra/Polsat Sport Extra HD). Wyścig na 500 metrów kobiet i mężczyzn oraz półfinał biegu sztafetowego mężczyzn (5000 metrów).

Niedziela (16 marca):
Początek transmisji od godz. 17:40 (Polsat Sport Extra/Polsat Sport Extra HD). Wyścigi na 1000 metrów kobiet i mężczyzn, superfinały kobiet (3000 metrów) i mężczyzn (3000 metrów) oraz finałowe biegi sztafetowe kobiet (3000 metrów) i mężczyzn (5000 metrów).