Sensacja! Królewscy pobici w Sewilli!! Atletico liderem

Carlos Bacca - Kolumbiczyk, który pobił CR7 i spółkę!/ fot. PAP/EPA

Real Madryt prowadził z Sevillą po bramce Cristiano Ronaldo,ale ostatecznie przegrał 1:2. Podopieczni Carlo Ancelottiego spadli w tabeli za Barcelonę. Wygrał za to aktualny lider Primera Division Atletico Madryt - z Granadą 1:0.

W 14. minucie wynik spotkania otworzył Cristiano Ronaldo strzałem z rzutu wolnego, chociaż po jego uderzeniu piłka odbiła się od jednego z zawodników ustawionych w murze. Królewscy nie cieszyli się z prowadzenia zbyt długo. Pięć minut później fatalny błąd popełnił Xabi Alonso. Wyrównał Carlos Bacca.

Po bramce wyrównującej Real nieco zwolnił tempo ale i tak kilka razy mógł wyjść na prowadzenie. Świetnie spisywał się jednak Beto, popisując się między innymi fantastyczną paradą po strzale Ronaldo. W końcówce pierwszej części gry przed szansą po świetnym podaniu Benzemy stanął Gareth Bale, ale jego strzał znowu obronił Beto. Chwilę później szanse miał Ronaldo, ale trafił w słupek.

Po przerwie "Królewskich" pogrążył Bacca, sprowadzony latem z FC Brugge. Duże brawa przy tej akcji zebrał także Chorwat Ivan Rakitic, który popisał się niesamowitym rajdem i asystą.

Podopieczni Carlo Ancelottiego nie byli w stanie już nic zrobić. To druga w ciągu zaledwie czterech dni ligowa porażka "Królewskich", którzy w niedzielę ulegli u siebie Barcelonie 3:4.

W znacznie lepszych humorach kończył środowy wieczór drugi stołeczny zespół. Piłkarze Atletico dzięki bramce Diego Costy w 63. minucie (24. gol w sezonie) pokonali u siebie Granadę 1:0 i z dorobkiem 73 punktów prowadzą w tabeli.

SEVILLA FC – REAL MADRYT 2:1 (1:1)
 Carlos Bacca 19., 72. - Ronaldo 14.

Real: Diego López; Daniel Carvajal, Pepe, Raphaël Varane; Marcelo; Luka Modrić, Xabi Alonso, Asier Illarramendi; Gareth Bale, Karim Benzema i Cristiano Ronaldo.

Sevilla: Beto; Coke Andújar, Nicolás Pareja, Federico Fazio, Alberto Moreno, Vicente Iborra, Stéphane M'Bia, José Antonio Reyes, Ivan Rakitić, Marko Marin, Carlos Bacca.