Zabójczy Radović. Słabe "El Clasico" dla Legii

Miroslav Radovic i Mateusz Możdżeń. Legionista znacznie silniejszy/ fot. PAP

Gdyby ekstraklasa grała "starym" systemem, Legia właściwie mogłaby już świętować zdobycie tytułu mistrza Polski 2014 roku. Ale nie gra. Czeka nas jeszcze runda mistrzowska, więc dzisiejszy mecz z Lechem o niczym jeszcze nie decydował, chociaż "Kolejorz" oddalił się od celu. Legioniści nie porwali swoją grą, ale byli bardzo skuteczni. Oddali dwa celne strzały na bramkę rywali - do siatki trafił Miroslav Radović. Legia wygrała 1:0, dzięki czemu ma nad Lechem 10 punktów przewagi.

Legia wygrywa 1:0 i do rundy mistrzowskiej na pewno wystartuje z pierwszego miejsca w tabeli. Lech przegrywa, chociaż miał szanse, by wyrównać. Zdominował Legię, ale zabrakło dokładności, umiejętności, szczęścia... Będzie jeszcze jedna szansa, by się odegrać - w fazie mistrzowskiej zagrają jeszcze raz na Łazienkowskiej. Ale czy wtedy się uda? Wątpliwe...

Poprosiliśmy o ocenę sobotniego meczu Mateusza Borka. Bardzo surowa...:

"Jaka liga, takie "El Clasico". Sześć celnych strzałów w meczu, w tym dwa gospodarzy... U nas każdy taki mecz to duże przeżycie lokalnej społeczności, ale nie ma to nic wspólnego z wielką piłką."

I jeszcze prezes Zbigniew Boniek:

"W pierwszej połowie grała Legia i strzeliła bramkę , w drugiej tylko Lech i nic nie strzelił czyli.... 1-0 dla gospodarzy, proste."

I na koniec Roman Kołtoń:

"Nic dodać, nic ująć - poza tym, że Legia nic nie grała :) i wygrała"

93' Koniec meczu.

92' Teodorczyk znów o centymetry minął się z piłką po dośrodkowaniu Hamalainena. To już jest pech...

87' Pierwszy strzał Legii w drugiej połowie! Ojamaa najpierw ograł jak dziecko Możdżenia - w polu karnym "założył siatkę", był sam na sam z Gostomskim, ale bramkarz Lecha odbił piłkę.

84' Douglas ponownie bardzo dobrze wrzucił piłkę - tym razem z rzutu wolnego. Obrona Legii szczęśliwie - Jodłowiec przepchał Teodorczyka. Zagrożenie minęło.

81' Zmiana w Lechu: Claasen / Linetty

79' Lovrencsics jednym zwodem ograł Brzyskiego, wrzucił piłkę, Kuciak się z nią minął, a Pawłowskiemu zabrakło kilkunastu centymetrów, by wepchnąć piłkę do siatki. Trafił ale w boczną siatkę.

76' Teodorczyk "skręcił" Dossę w polu karnym, podał do środka, a mógł próbować strzelać. Bardzo dobra akcja polskiego napastnika.

75' Zmiana w Legii: Dwaliszwili / Duda

Jeśli ci wszyscy zagraniczni skauci przyjechali na Łazienkowską, by zobaczyć w akcji Słowaka, to mogli się lekko załamać. Duda zagrał fatalnie, nic mu nie wychodziło. Może trema go zjadła...?

70' Znów akcja Pawłowskiego i Teodorczyka. Znów zabrakło naprawdę niewiele, by spróbować zaskoczyć Kuciaka. Bez strzału.

63' Gol dla Lecha?!! Nie!! Lovrencsics świetnie dośrodkował, do piłki wyskoczył Tedorczyk, obok nie wiedział, co się dzieje Rzeźniczak, i napastnik Lecha strzelił głową z 8 metrów. Bardzo dobrze strzelił, ale minimalnie obok słupka. Kuciak byłby bez szans.

60' Ojamaa walczy na lewej stronie, ale nie przebija się w pole karne. Nie dał rady też strzelić. Legia wciąż tylko z 1 (!) celnym strzałem w meczu.

59' Hamalainen z 20 metrów. Mocno ale nad poprzeczką.

57' I pierwsza akcja Koseckiego. Przedarł się z prawej strony i dał radę dorzucić piłkę na środek. I to wszystko, ale jak na początek można powiedzieć, że nieźle.

56' Zmiana w Legii: Kosecki / Żyro

51' Rzut rożny dla Lecha... Rzeźniczak w polu karnym skutecznie zablokował... Jodłowca i piłka wpada na głowę Teodorczyka. Ten z 7 metrów przez nikogo nie atakowany podaje piłkę w "koszyczek" Kuciaka.

50' Lovrencsics wykonuje rzut wolny. Tragicznie, po ziemi, bez siły, ale piłka wpada pod nogi Możdżenia na 16. metrze. Strzał... jeszcze gorszy, daleko obok bramki.

47' Teodorczyk zaczyna od mocnego uderzenia. Właściwie od mocnego pchnięcia w polu karnym Legii - Dossa poleciał daleko.

Zaczynamy II połowę.

Trener Mariusz Rumak ma o czym myśleć. W niedzielę szkoleniowiec Lecha będzie mógł wszystko wyjaśnić - w "Cafe Futbol" - o godz. 11.00 - tym razem w Polsacie Sport Extra (powtórka o godz. 12.40 w Polsacie Sport).

Koniec I połowy. Legia prowadzi, ale nie zachwyciła. Radovic bardzo sprytnie oszukał defensywę Lecha. "Kolejorz" atakował głównie za sprawą Pawłowskiego i Teodorczyka, ale właściwie nie zrobił nic, by odważniej zaatakować rywali.

45' Teodorczyk przebija się pod bramkę Kuciaka, ale nie miał już możliwości pokonania bramkarza Legii, który spokojnie odbił piłkę na rzut rożny.

42' Pawłowski znowu próbuje. Strzał mocny, ale obok bramki Kuciaka.

Roman Kołtoń ocenia:

"Radović sprytnie pchnął Kamińskiego tuż przed strzałem... Wreszcie składna akcja i od razu gol na 1:0 dla Legii..."

37' GOOOOL!!! 1:0

Jodłowiec mija jak błyskawica Trałkę (sic!), wpada w pole karne i niemal z linii końcowej wrzuca ją prosto na głowę Radovicia. Legia prowadzi.

36' Jest! Drugi celny strzał meczu. Pawłowski ładnie ruszył lewą stroną, "ściął" do środka i strzelił. Prosto w ręce Kuciaka.

32' Świetne podanie Żyro... Rozpędzony Duda znowu wpada na Douglasa. Tym razem obrońca Lecha był przygotowany i Słowak odbił się od niego jak od ściany. Cos krzyczy, tylko nie wiadomo, do kogo. Do sędziego? Nie. Po lekarza.

I kolejny komentarz. Tym razem naszego redakcyjnego kolegi Przemka Iwańczyka:

"Na razie hit z gatunku męczących..."

28' Duda pokazał się skautom - rzucił się na plecy Douglasowi w polu karnym. Skok bardzo efektowny, ale to był niestety faul. Niestety dla kibiców Legii.

25' Pawłowski może być dumny - jednym podaniem zaskoczył Teodorczyka, który przewrócił się całkowicie "zakręcony" i założył "siatkę" Radovicovi, który oczywiście też się przewrócił.

21' Żyro wpada w pole karne, wrzuca piłkę... Duda próbuje ją przejąć, ale zamiast tego przeszkadza Radovicowi, któremu piłka odbija się od kolana. Powinna być bramka, bo wszystko działo się jakieś 6-7 metrów przed bramką Lecha.

13' Lovrencsics tym razem podaje w pole karne do Pawłowskiego, ale Kuciak jest szybszy.

10' Lovrencsics z 16 metrów... Piłka dotoczyła się do bramki Legii, Kuciak złapał ją, więc jest pierwszy celny strzał w meczu.

4' Jodłowiec po rzucie rożnym głową - bardzo blisko pokonania Gostomskiego, ale też obok bramki.

I mamy pierwszy komentarz na Twitterze. Napisał sam prezes Zbigniew Boniek:

"Sorry, ale to co nie wykorzystał teraz Jodłowiec, to nie jest okazja, to pewny gol."

2' Strzał Ojamy - groźnie, ale tuż obok bramki.

LEGIA WARSZAWA - LECH POZNAŃ 1:0 (1:0)

Bramka: 1:0 Miroslav Radovic (37)

Sędzia: Paweł Gil (Lublin). Widzów 28 238.

LEGIA: Dusan Kuciak - Łukasz Broź, Jakub Rzeźniczak, Dossa Junior, Tomasz Brzyski - Michał Żyro (56. Jakub Kosecki), Ivica Vrdoljak, Tomasz Jodłowiec, Ondrej Duda (75. Władimir Dwaliszwili), Henrik Ojamaa (90+1. Raphael Augusto) - Miroslav Radovic.

LECH: Maciej Gostomski - Mateusz Możdżeń, Hubert Wołąkiewicz, Marcin Kamiński, Barry Douglas - Gergo Lovrencsics, Łukasz Trałka, Karol Linetty (81. Daylon Claasen), Kasper Hamalainen, Szymon Pawłowski - Łukasz Teodorczyk.

Żółte kartki: Łukasz Teodorczyk, Karol Linetty, Łukasz Trałka.