Juve zmierza po tytuł. Udinese bez szans w starciu z gigantem

Fernando Llorente wpycha piłkę do bramki Udinese/ fot. PAP

Piłkarze Juventusu Turyn wytrzymali presję, którą nałożyła na nich AS Roma. Tym razem podopieczni Antonio Conte ograli na wyjeździe Udinese i i zrobili następny krok do trzeciego z rzędu Scudetto. Ich przewaga nad stołecznym zespołem ponownie wynosi 8 punktów.

Gracze z Turynu nie kazali długo czekać swoim kibicom na pierwszą bramkę w meczu. Już w 16 minucie na indywidualną akcję zdecydował się Sebastian Giovinco i uderzeniem lewą nogą z okolic 16 metra precyzyjnie umieścił piłkę przy słupku.

Nie minęło 10 minut, a bramkarz drużyny z Udine po raz drugi musiał wyjmować piłkę z siatki. Tym razem jego katem okazał się Fernando Llorente, który najlepiej odnalazł się w zamieszaniu w polu karnym i z bliskiej odległości wepchnął futbolówkę między słupki.

Końcówka pierwszej połowy i cała druga część meczu to spokojna gra Juventusu, który mimo tego, że nie kwapił się do ataków na bramkę Udinese, to kilkukrotnie mógł podwyższyć prowadzenie. Tak się jednak nie stało i całe spotkanie zakończyło się rezultatem 0:2. Taki wynik oznacza, że Stara Dama umocniła się na pozycji lidera Serie A, natomiast ich poniedziałkowi rywale zajmują 14 lokatę w tabeli.

Cały mecz na ławce rezerwowych drużyny z Udine przesiedział Piotr Zieliński.

Udinese - Juventus 0:2 (0:2)