Francuzki uzupełniły skład przyszłorocznej Grupy Światowej

Tenis
Francuzki uzupełniły skład przyszłorocznej Grupy Światowej
Francuzka Alize Cornet wygrała turniej na twardych kortach w Katowicach / fot. PAP

Francuskie tenisistki pokonały w St. Louis Amerykanki 3:2 i awansowały do Grupy Światowej Pucharu Federacji. Wcześniej udział w przyszłorocznych zmaganiach elity zapewniły sobie Polki, Kanadyjki i Rosjanki.

Drużyna "Trójkolorowych" po raz ostatni w gronie ośmiu najlepszych ekip Pucharu Federacji była w 2011 roku.

Równie zacięty co w St. Louis był mecz barażowy biało-czerwonych z Hiszpankami w Barcelonie. Polki zagrają w elicie po 20 latach (w 1994 roku w zmaganiach czołowych drużyn brały jednak udział aż 32 drużyny), pokonując zespół gospodarzy 3:2.

Reprezentantki Kraju Klonowego Liścia awans zawdzięczają zwycięstwu w Quebeku nad Słowaczkami 3:1. Rosjanki zaś zachowały miejsce w Grupie Światowej po triumfie nad Argentynkami 4:0 w Soczi.

Wyniki meczów barażowych o awans do Grupy Światowej Pucharu Federacji:

Barcelona: Hiszpania - Polska   2:3
Soczi:     Rosja - Argentyna      4:0
Quebec:    Kanada - Słowacja   3:1
St. Louis: USA - Francja           2:3

seb, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze