Królewska rodzina kibicuje Atletico i Realowi

Piłka nożna
Królewska rodzina kibicuje Atletico i Realowi
Król Juan Carlos (z prawej) i książę Filip gościli ostatnio na meczu finału Pucharu Króla Barcelona - Valencia. Teraz obejrzą zmagania madryckich drużyn w Lidze Mistrzów / fot. PAP

Hiszpańska rodzina panująca kibicować będzie madryckim drużynom w półfinałach Ligi Mistrzów. We wtorek piłkarzy Atletico w starciu z Chelsea wspierać będą następca tronu książę Filip z żoną Letycją. W środę pojedynek Real - Bayern obejrzy król Juan Carlos.

Atletico, które w ćwierćfinale wyeliminowało Barcelonę, wystąpi w najlepszej czwórce klubów europejskich po 40-letniej przerwie. Na krajowym podwórku radzi sobie równie dobrze, ma kilkupunktową przewagę nad Realem i "Dumą Katalonii" i jest coraz bliżej pierwszego od 1996 roku mistrzostwa Hiszpanii.

Spotkanie Realu z obrońcą tytułu Bayernem określane jest starciem gigantów. Piłkarze Realu, którzy od 2002 roku czekają na "La Decima", czyli dziesiąty w historii triumf w najważniejszych rozgrywkach klubowych w Europie, rywalizowali z Bayernem w półfinale pięciokrotnie: w 1976, 1987, 2000, 2001 i ostatnio w 2012 roku. Cztery razy z dwumeczów zwycięsko wychodzili Bawarczycy, a Real triumfował tylko w 2000 roku. Bayern prowadzi Josep Guardiola były wielokrotny reprezentant Hiszpanii, szkoleniowiec FC Barcelona w latach 2008–2012.
MARLE, Polsat Sport. PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze