Bełchatów coraz dalej od rywali

O piłkę walczą Paweł Zawistowski z Górnika Łęczna i Paweł Wojowski z Arki / fot. PAP

Piłkarze GKS Bełchatów pokonali u siebie Stomil Olsztyn 1:0 i umocnili się na prowadzeniu 1. ligi po 26 kolejkach rozgrywek. Z kolei wicelider Górnik Łęczna przegrał na wyjeździe z trzecią Arką Gdynia 1:2.

Bełchatowianom zwycięstwo zapewnił Adrian Basta, który zdobył bramkę w 83. minucie. Zajmujący ostatnie, gwarantujące utrzymanie miejsce Stomil, postawił trudne warunki głównemu kandydatowi do awansu do ekstraklasy. Goście jednak nie wytrzymali naporu rywali w drugiej części spotkania i stracili bramkę siedem minut przed końcem regulaminowego czasu gry.

Marząca o awansie do ekstraklasy Arka wykorzystała szansę na zmniejszenie strat do wicelidera. Gdynianie pokonali na własnym boisku Górnik Łęczna 2:1 i do środowego rywala tracą tylko dwa punkty. Bramki zdobyli Bartosz Ślusarski (54) i Mateusz Szwoch (64 z rzutu karnego). Honorową trafienie dla gości zaliczył Nikolajs Kozacuk (86).

W rywalizacji dwóch zespołów walczących o utrzymanie Kolejarz Stróże pokonał na własnym boisku Can-Pack Okocimski Brzesko 2:0 po golach Krzysztofa Markowskiego (11.) i Janusza Wolańskiego (51.). Zwycięstwo nie pozwoliło jednak podopiecznym Przemysława Cecherza na opuszczenie strefy spadkowej, bowiem do Stomilu traci punkt. Natomiast porażka stawia gości w bardzo trudnej sytuacji, bo z dorobkiem 22 punktów zajmuje ostatnie miejsce w tabeli i do bezpiecznej lokaty traci siedem oczek.

W podobnej sytuacji jest Energetyk ROW Rybnik, który przegrał na własnym boisku z Miedzią Legnicą 0:3.

Z kolei zajmujący trzecie miejsce od końca GKS Tychy (27 pkt) uległ na wyjeździe Termalice Bruk-Bet Nieciecza 0:2.

W innym środowym spotkaniu Dolcan Ząbki bezbramkowo zremisował z GKS Katowice. Kibice nie zobaczyli również bramek w spotkaniu Olimpii Grudziądz z Wisłą Płock.