Kubot w ćwierćfinale debla

Łukasz Kubot jest już w ćwierćfinale debla / fot. PAP

Łukasz Kubot i Szwed Robert Lindstedt, triumfatorzy Australian Open, awansowali w środę do ćwierćfinału gry podwójnej turnieju tenisowego ATP Tour w Barcelonie (z pulą nagród 1,845 mln euro).

Polsko-szwedzki duet wyeliminował w pierwszej rundzie Marcela Granollersa i Marca Lopeza. Hiszpanie skreczowali przy stanie 1:1 w secie otwierającym. Na oficjalnej stronie ATP poinformowano, że pojedynek trwał zaledwie osiem minut i 43 sekundy.

W stolicy Katalonii Kubot rywalizował też w singlu, ale w inauguracyjnym meczu przegrał z Hiszpanem Roberto Bautistą 1:6, 0:6. Na tym samym etapie zawodów Michał Przysiężny uległ Rosjaninowi Tejmurazowi Gabaszwiliemu 3:6, 4:6.

W środę, o godz. 16.15, w drugiej rundzie Jerzy Janowicz (nr 7.) spotka się z Austriakiem Juergenem Melzerem.

Wynik meczu 1. rundy gry podwójnej:

Łukasz Kubot, Robert Lindstedt (Polska, Szwecja) - Marcel Granollers, Marc Lopez (Hiszpania) 1:1, krecz Hiszpanów.