Polska wygrała z Holandią w MŚ Dywizji IB

Polacy wygrali już trzy spotkania podczas turnieju w Wilnie. / fot. PAP

Polacy pokonali w Wilnie Holendrów 5:1 (0:0, 1:0, 4:1) w swoim trzecim występie w mistrzostwach świata Dywizji IB w hokeju na lodzie. Zwycięzca turnieju awansuje na zaplecze Elity.

W poprzednich dwóch meczach turnieju polscy hokeiści pokonali 7:0 Rumunię i 3:2 Litwę. W czwartek zmierzą się z niepokonaną dotychczas Chorwacją, którą w środę czeka jeszcze starcie z Rumunią.

Podopieczni trenera Igora Zacharkina od początku spotkania mieli wyraźną przewagę. W pierwszej tercji oddali 16 strzałów, a Holendrzy zaledwie sześć. Na tablicy wyników widniał jednak bezbramkowy remis.

Polacy prowadzenie objęli dopiero w 26. minucie, wykorzystując grę w przewadze. Na listę strzelców wpisał się Marcin Kolusz.

Na kolejne bramki kibice musieli czekać prawie 20 minut, ale za to obejrzeli dwie w odstępie zaledwie dziesięciu sekund. Gole zdobyli kolejno Aron Chmielewski i Marek Strzyżowski.

Biało-czerwoni mimo wyraźnego prowadzenia wciąż atakowali. Efektem były trafienia Tomasza Malasińskiego i Mikołaja Łopuskiego. W międzyczasie honorową bramkę zdobyli rywale. Jej autorem był Jordy van Oorschot.

Polska - Holandia 5:1 (0:0, 1:0, 4:1)

Bramki: dla Polski - Marcin Kolusz (26), Aron Chmielewski (45), Marek Strzyżowski (45), Tomasz Malasiński (56), Mikołaj Łopuski (60); dla Holandii - Jordy van Oorschot (58).

Strzały: Polska - 45; Holandia - 20. Kary: Polska - 10 minut; Holandia - 12 minut.