Bartman poza reprezentacją Polski!

Selekcjoner męskiej reprezentacji Stephane Antiga skreślił nazwiska czterech zawodników z wcześniejszej listy powołanych na aktualny sezon. 22 siatkarzy będzie się przygotowywało się do majowych turniejów kwalifikacyjnych do mistrzostw Europy. Podobne zadanie mają do wykonania panie, w których składzie Piotr Makowski dokonał jednej roszady.
Z wcześniej anonsowanej kadry Antiga wykreślił Łukasza Żygadłę i Łukasza Wiśniewskiego, którzy muszą poradzić sobie z kłopotami zdrowotnymi. Ten pierwszy przechodzi rehabilitację po poważnym urazie, drugi niedługo przejdzie zabieg artroskopii kolana. Selekcjoner wyrzucił z listy także Piotra Haina z Indykpolu AZS Olsztyn i Zbigniewa Bartmana z Pallavolo Modena.
Ten ostatni ruch może zaskakiwać, bo choć Bartman nie zagrał w ostatnim meczu Modeny, to był niedawno chwalony przez selekcjonera i został początkowo powołany do szerokiej kadry po roku nieobecności.
Reprezentacja zaraz po zakończeniu sezonu ligowego (trwa rywalizacja finałowa - Skra prowadzi z Asseco Resovią 2:0 i trzeci mecz zostanie rozegrany w niedzielę w Bełchatowie) zbierze się na zgrupowaniu w Spale. Przygotowania rozpoczną się 6 maja. W turniejach kwalifikacyjnych we Wrocławiu (16 – 18 maja br.) oraz w Ljubljanie w Słowenii (23 – 25 maja br.) zagra 12 zawodników. Rywalami biało-czerwonych będą Słoweńcy, Łotysze oraz zwycięzca I fazy kwalifikacji z grupy 3 (Azerbejdżan, Macedonia, Gruzja lub Szwecja).
Jednej roszady w składzie dokonał także Piotr Makowski. Selekcjoner żeńskiej reprezentacji w miejsce Magdaleny Damaske powołał Tamarę Kaliszuk. Przygotowania do turniejów kobiet rozpoczną się 28 kwietnia w Szczyrku. Zagra w nich 12 zawodniczek. Turnieje rozegrane zostaną w Lugano w Szwajcarii (16 – 18 maja) i w Bydgoszczy (23 – 25 maja). Rywalkami biało-czerwonych będą Szwajcaria, Ukraina i druga drużyna I rundy kwalifikacji (Gruzja, Norwegia, Szwecja lub Łotwa).
Szeroki skład reprezentacji Polski na turnieje kwalifikacyjne do Mistrzostw Europy 2015:
Rozgrywający: Fabian Drzyzga, Paweł Woicki, Paweł Zagumny
Atakujący: Grzegorz Bociek, Dawid Konarski, Dominik Witczak, Mariusz Wlazły
Przyjmujący: Rafał Buszek, Wojciech Ferens, Michał Kubiak, Bartosz Kurek, Mateusz Mika, Michał Ruciak, Michał Winiarski
Środkowi: Karol Kłos, Marcin Możdżonek, Piotr Nowakowski, Łukasz Perłowski, Andrzej Wrona
Libero: Ignaczak Krzysztof, Damian Wojtaszek, Paweł Zatorski.
Szeroki skład reprezentacji Polski kobiet na turnieje kwalifikacyjne do Mistrzostw Europy 2015:
Rozgrywające: Paulina Bałdyga, Izabela Bełcik, Emilia Kajzer, Joanna Wołosz.
Atakujące: Tamara Kaliszuk, Izabela Kowalińska, Malwina Smarzek, Katarzyna Zaroślińska.
Przyjmujące: Klaudia Kaczorowska, Natalia Kurnikowska, Daria Paszek, Elżbieta Skowrońska, Julia Twardowska, Aleksandra Wójcik.
Środkowe: Agnieszka Bednarek-Kasza, Agnieszka Kąkolewska, Kornelia Moskwa, Katarzyna Połeć, Maja Tokarska.
Libero: Agata Durajczyk, Anna Korabiec, Dorota Medyńska.
Komentarze