Pogoń pod ścianą. W lidze Lublin pokonać się nie daje

Piłka ręczna
Na własnym boisku MKS Selgros Lublin pokonał Pogoń Balticę Szczecin dwa razy /fot. PAP

Po dwóch meczach półfinału play-off PGNiG Superligi Kobiet MKS Selgros Lublin prowadzi z Pogonią Balticą Szczecin 2-0. W niedzielę mistrzynie Polski pewnie wygrały - na własnym boisku - 30:22. Awans da im jeszcze jedno zwycięstwo.

Panie z Lublina walczą o 17. złoto mistrzostw Polski. Półfinałowy rywal łatwy nie jest, bo drużyna dowodzona przez trenera Arkadiusza Struzika udowodniła już, że w hali Globus grać potrafi. To tam w ćwierćfinale Pucharu Polski, po zaciętym pojedynku, górą była ekipa ze Szczecina. Ale w PGNiG Superlidze Selgros jeszcze z Balticą nie przegrał...

W sobotę, w meczu półfinałowym numer 1, lublinianki wygrały 32:25. Znakomita była wtedy Dorota Małek, która zdobyła aż 10. bramek. - Zagrała świetnie. Liczy się zespół, ale ważne są i osobowości - mówiła tuż przed meczem numer 2 trenerka Pogoni Sabina Włodek. - Oby inne dziewczyny zagrały dziś na tak wysokim poziomie - dodała.

Trener Pogoni Adrian Struzik stwierdził, że wynik nie pokazuje tego, co tak naprawdę działo się na boisku. - Mecz przebiegał inaczej, niż się zakończył. Ta porażka jest za wysoka. Mieliśmy szanse, ale ich nie wykorzystaliśmy. Wierzę w swój zespół - zapewniał.

Po pierwszych minutach niedzielnego pojedynku Struzik musiał się jednak zdenerwować. I to bardzo. Jego zawodniczki przegrywały 1:6, były bezradne. - Jak miało być w obronie? Agresywnie! - krzyczał, kiedy poprosił o czas.

Pomogło, bo przewaga zaczęła maleć. W 23. minucie zrobiło się po 11. Błędów, z obydwu stron, wciąż było jednak dużo. - Za często tracimy piłkę, a one szybko nas kontrują. Nasza obrona na szczęście zaczęła jakoś funkcjonować, ale wciąż im dajemy zbyt łatwe pozycje do rzutów - irytowała się bramkarka Pogoni, Sołomija Szywerska.

Po przerwie mistrzynie Polski tylu błędów już nie popełniały. Prowadziły pięcioma, czasami sześcioma bramkami. A koleżanki Szywerskiej miały duże problemy i z obroną rywalek, i ze skutecznością. Przegrały 22:30. By awansować, musiałyby wygrać teraz trzy mecze z rzędu. - Jesteśmy pod ścianą - przyznała rozgrywająca Pogoni Małgorzata Stasiak. - Może uda nam się w Szczecinie. Wiadomo, że u nas każdemu gra się ciężko.

Skrzydłowa MKS-u Selgros Agnieszka Kocela stwierdziła, że obydwa spotkania były bardzo wyczerpujące. - Dobra gra w bramce, mocna obrona i konsekwencja w ataku - to zadecydowało o naszych zwycięstwach. Chcemy zakończyć tę rywalizację w trzech meczach.

MKS Selgros Lublin - Pogoń Baltica Szczecin 30:22 (15:12)

Stan rywalizacji play off (do trzech zwycięstw) 2-0 dla MKS. Za tydzień trzecie i ew. czwarte spotkanie w Szczecinie.