Dominacja Cavendisha w Wyścigu Dookoła Turcji

Mark Cavendish wygrał drugi etap Tour of Turkey/ fot. bbc.co.uk

Mark Cavendish (OPQS) wygrał po finiszu z peletonu drugi etap wyścigu Presidential Cycling Tour of Turkey i umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej.

Drugi etap prezydenckiego Wyścigu Dookoła Turcji liczył ponad 174 kilometry. Kolarze startowali z Alanyi, a meta była usytuowana w Kemer. Także dziś można się było spodziewać finiszu z dużej grupy.

Od początku etapu do ucieczki zabrali się: Nicola Boem (Bardiani – CSF), Paweł Charucki (CCC Polsat Polkowice), Martijn Verschoor (Team Novo Nordisk), Mattia Pozzo (Neri Sottoli) i Ahmet Örken (Torku Şekerspor). Niestety najwcześniej z uciekającej piątki spasował zawodnik CCC Polsat Polkowice.

Czwórka na 38 kilometrów przed metą miała około 90 sekund przewagi nad peletonem i niewielkie szanse na końcowy triumf. Ucieczka przeszła do historii na 16 kilometrów przed metą.

Ostatnie kilometry to próba ustawienia swoich pociągów przez poszczególne ekipy. Omega Pharma – Quick Step po raz kolejny nie dała szansy rywalom, a świetnie rozprowadzony Mark Cavendish nie dał sobie wydrzeć drugiego zwycięstwa w Turcji.

Drugie miejsce wywalczył Francesco Chicchi (Neri Sottoli), a trzeci był młody Niccolo Bonifazio (Lampre-Merida). Grzegorz Stępniak (CCC Polsat Polkowice) finiszował na 24. miejscu.