"Pingwiny" awansowały do drugiej rundy

Lee Stempniak z Pittsburgh Penguins (z prawej) w walce z Davidem Savardem/fot. cbc.ca

Hokeiści Pittsburgh Penguins w poniedziałek pokonali na wyjeździe Columbus Blue Jackets 4:3 i wygrali rywalizację w pierwszej rundzie play off ligi NHL 4-2. W półfinale Konferencji Wschodniej zmierzą się z New York Rangers lub Philadelphia Flyers (3-2).

Rywalizacja była niezwykle wyrównana. Cztery pierwsze mecze obie drużyny wygrywały na zmianę i za każdym razem kończyły się wynikiem 4:3. "Pingwiny" w sobotę u siebie zwyciężyły w piątym spotkaniu 3:1, a w poniedziałek poszły za ciosem i zapewniły sobie awans.

Świetnie zagrał Jewgienij Małkin. 27-letni Rosjanin w pierwszej tercji strzelił dwa gole, a w drugiej skompletował hat-tricka. Na listę strzelców wpisał się też Brandon Sutter i po 40 minutach goście wygrywali 4:0.

W trzeciej części gry Blue Jackets robili wszystko, aby uniknąć wyeliminowana, ale czasu i sił starczyło im tylko na trzy bramki.

Siódme, decydujące mecze będą potrzebne do wyłonienia zwycięzcy w dwóch parach w Konferencji Zachodniej. Po trzech kolejnych porażkach, trzy zwycięstwa udało się odnieść Los Angeles Kings. W poniedziałek "Królowie" pokonali u siebie San Jose Sharks 4:1. Po dwa gole zdobyli Słoweniec Anze Kopitar i Justin Williams.

Kings w środę w San Jose staną przed szansą dołączenia do bardzo wąskiego grona. Tylko trzem klubom w historii NHL udało się wygrać rywalizację do czterech zwycięstw, przegrywając wcześniej 0-3.

Remis 3-3 jest także w rywalizacji Colorado Avalanche - Minnesota Wild. Szóste spotkanie Wild wygrali u siebie 5:2.

Wyniki poniedziałkowych meczów 1. rundy play off - ćwierćfinałów konferencji - rywalizacji o Puchar Stanleya w hokejowej lidze NHL: