Porażka Bednarka w deblu w Monachium

Tomasz Bednarek odpadł już w pierwszej rundzie / fot. PAP

Rozstawieni z numerem czwartym Tomasz Bednarek i Chorwat Marin Draganja przegrali z australijskim deblem Lleyton Hewitt-Marinko Matosevic 4:6, 5:7 w pierwszej rundzie turnieju tenisowego ATP na kortach ziemnych w Monachium (pula nagród 426 605 euro).

O ile w pierwszym secie Bednarek i Draganja nie mieli wiele do powiedzenia, to w drugim wyrównana walka trwała do stanu 5:5. Końcówka należała jednak do Australijczyków.

Matosevic po raz drugi miał okazję zagrać w Monachium przeciwko polskiemu tenisiście. W pierwszej rundzie singla walczył z Michałem Przysiężnym. Zawodnik z Głogowa skreczował w drugim secie z powodu kontuzji kostki przy stanie 2:6, 6:5 dla rywala.

Wynik meczu 1. rundy gry podwójnej:

Lleyton Hewitt, Marinko Matosevic (Australia) - Tomasz Bednarek, Marin Draganja (Polska, Chorwacja, 4) 6:4, 7:5.