Borussia wygrywa. Piszczek z trafieniem

Rober Lewandowski sobotnim spotkaniem pożegnał kibiców na Signal Iduna Park. /fot. PAP/EPA

Borussia Dortmund pokonała Hoffenheim 3:2 w meczu 33. Kolejki niemieckiej Bundesligi. W składzie Borussen wystąpili Robert Lewandowski i Łukasz Piszczek, ale trafienie zaliczył tylko ten dugi. W drużynie gości nie zabrakło Eugena Polanskiego.

Mecz rozpoczął się bardzo niekorzystnie dla drużyny Juergena Kloppa. Już w 5. minucie bramkę dla drużyny gości zdobył Roberto Firmino. Jedyny Brazylijczyk na boisku wykorzystał podanie Fabiana Johnsona i bardzo bierną postawę defensorów BVB. Trzy minuty później kapitalną sytuację zmarnował Kevin Volland.  Młodzieżowy reprezentant Niemiec minął Romana Weidenfellera i spokojnie mógł strzelić w dowolne miejsce bramki, ale trafił wprost w stojącego na linii Matsa Hummelsa.

W 29. minucie bramkę dla Borussii zdobył Kevin Grosskreutz. Skrzydłowy precyzyjnie uderzył z ok. 20 mietrów i golkiper Hofenheim był bez szans. Dwie minuty później prowadzenie drużynie z Signal Iduna Park dało trafienie Marco Reusa po uderzeniu szczupakiem i perfekcyjnym dośrodkowaniu Mchitarjana. W 34. Minucie było już 3:1, a bramkę zdobył Łukasz Piszczek. Polak uderzył z powietrza z ok. 10 metrów i bramkarz gości Jens Grahl nawet nie ruszył się z miejsca.

Na początku drugiej części meczu swoje szanse miały obydwie drużyny, ale dopiero w 66. minucie jedna z nich zakończyła się powodzeniem. Bramkę kontaktową dla Hofenheim Niklas Suele po atomowym uderzeniu mylącym Weidenfellera. Swojej kolejnej bramki w Bundeslidze szukał Robert Lewandowski, ale żadna sytuacja Polaka nie zakończyła się sukcesem. Lewy opuścił boisko w doliczonym czasie gry i otrzymał ogromne brawa od kibiców Borussii. Był to ostatni mecz Polaka na Signal Iduna Park w niemieckiej Bundeslidze w barwach Dortmundczyków.

Borussia Dortmund - 1899 Hoffenheim 3:2 (3:1)

Bramki: Grosskreutz (29), Mchitarjan (31), Piszczek (34) - Firmino (5), Suele (66)

Borussia: Weidenfeller - Piszczek, Papastathopoulos, Hummels,Schmelzer - Jojić, Sahin, Grosskreutz, Mchitarjan (81' Hofmann) - Reus (76' Aubameyang), Lewandowski (90+1' Schieber)

Hoffenheim: Grahl - Johnson, Abraham, Suele, Beck - Rudy, Strobl (85' Nazario), Polanski (61' Gyau), Firmino - Volland, Elyounoussi (54' Salihović)

Żółte kartki: Polanski (Hoffenheim)