Rumun najlepszy na 5. etapie Karpackiego Wyścigu Kurierów

Eduard Grosu/ fot. realitatea.net

Eduard Grosu (Vini-Fantini-Nippo De Rosa) po finiszu z czołowej grupy wygrał piąty etap Karpackiego Wyścigu Kurierów. Prowadzenie w klasyfikacji generalnej obronił Austriak Gregor Muhlberger (Tirol Cycling Team).

Etap piąty był przedostatnim wyzwaniem, jakie przygotowali dla młodych kolarzy organizatorzy wyścigu.Na 143-kilometrowym odcinku do pokonania było 6 podjazdów oraz finałowa, 700-metrowa wspinaczka na metę w Ciężkowicach, gdzie nachylenie szosy sięgało 15%.

Na finałowych 30 kilometrach odjechało 10 zawodników. Przez chwilę wydawało się, że peleton nie jest zainteresowany pogonią, jednak po chwili ekipy zaczęły organizować się na czele grupy. Pracowali kolarze Bauknecht-Author, uciekinierów łapiąc tuż przed finałem. 700 metrowy podjazd do mety w Ciężkowicach grupa pokonała razem, a finisz na kresce wygrał Eduard Grosu, pokonując Shumova i Baskę.

Po przedostatnim etapie z metą w Ciężkowicach prowadzenie w klasyfikacji generalnej utrzymał Autriak Greogor Muhlberger, który ma 14 sekund przewagi nad Rumunem Grosu i 38 sekund nad najlepszym Polakiem 5. odcinka KWK – Przemysławem Kasperkiewiczem (Bauknecht-Author).