Ranking UCI - Contador pierwszy, Kwiatkowski piąty

Kwiatkowski do pierwszego miejsca w rankingu UCI traci prawie 60 punktów / fot. PAP/EPA

Michał Kwiatkowski (Omega Pharma-Quick-Step) utrzymał piąte miejsce w rankingu Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI). W czołówce nie zaszły żadne zmiany, liderem pozostaje Hiszpan Alberto Contador z grupy Tinkoff-Saxo.

Najlepszy obecnie zawodnik rankingu UCI World Tour zgromadził 308 pkt. Drugiego w klasyfikacji Australijczyka Simona Gerransa (Orica) wciąż wyprzedza o 44.

Kwiatkowski w porównaniu z rankingiem sprzed tygodnia powiększył dorobek o siedem punktów i obecnie ma ich 251. Polski zawodnik startował w ostatnich dniach w zaliczanym do rankingu wyścigu Tour de Romandie. Wprawdzie nie ukończył zawodów (wycofał się w sobotę), ale wcześniej wygrał prolog i przez pewien czas prowadził w klasyfikacji generalnej.

Spory awans w rankingu UCI - z 29. na 10. miejsce - zanotował Simon Spilak. Słoweniec z grupy Katiusza zajął drugie miejsce w klasyfikacji generalnej Tour de Romandie, a wcześniej wygrał jeden z etapów.

Z kolei na 13. z 47. miejsca awansował triumfator Tour de Romandie - Brytyjczyk Christopher Froome (Sky).

W klasyfikacji UCI brane są pod uwagę tylko wyścigi rangi World Tour, których w sezonie jest 28.\