Futsal - przed wakacjami sparingi z Ukrainą

Inne
Futsal - przed wakacjami sparingi z Ukrainą
Rozgrzewka przed towarzyskim spotkaniem Polski z Mołdawią / fot. Cyfrasport

Futsalowa reprezentacja Polski rozegra dwa towarzyskie mecze z Ukrainą 9 i 10 maja w Krośnie. Będą to ostatnie spotkania Polaków w pierwszym półroczu. W grudniu biało–czerwoni zagrają u siebie z mistrzami Europy Włochami.

W styczniu Polacy wygrali towarzyski turniej w Zielonej Górze, wyprzedzając Mołdawię, Norwegię i Walię, a w marcu rozegrali dwumecz z Cyprem na Śląsku (2:2 i 6:2).

Bardzo zacięte były kwietniowe pojedynki z Rumunią w Lublinie i Chełmie. Pierwszy skończył się remisem 3:3 (0:2), drugi wygraną Polaków 5:4 (1:2).

Ukraińcy, podobnie jak Rumuni, to ćwierćfinaliści tegorocznych mistrzostw Europy.

„Dobór rywali nie jest przypadkiem. Nie mogliśmy się rzucić na +głęboką+ wodę+. Zaczynaliśmy budowę zespołu na eliminacje MŚ od spotkań z teoretycznie słabszymi przeciwnikami” – powiedział PAP Kazimierz Greń, przewodniczący komisji ds. futsalu i piłki plażowej PZPN.

W sierpniu kadra seniorska spotka się na konsultacji w zakopiańskim COS, gdzie zawodnicy przejdą m.in. kompleksowe badania wydolnościowe. Młodzieżówka podobny „turnus” spędzi w Szczyrku.

„Chodzi o to, by kandydaci do gry w reprezentacji nie leniuchowali przez dwa miesiące lata. Kiedy rok temu wypytywałem ich o sposób spędzania wakacji, myślałem, że umrę na serce” – dodał Greń.

We wrześniu kadra prowadzona przez włoskiego szkoleniowca Andreę Bucciola pojedzie na turniej do czeskiego Brna (Czechy, Słowacja, Węgry). Miesiąc później na towarzyskie zawody do Polski przyjadą reprezentacje Gwatemali, Kostaryki i Egiptu.

Rok 2014 biało–czerwoni zakończą meczem z mistrzami Europy Włochami, a w lutym 2015 zmierzą się - także przed własną publicznością - z wicemistrzami Starego Kontynentu Rosjanami.

Preeliminacje do MŚ w Kolumbii (2016) rozpoczną się w styczniu 2015, a właściwe kwalifikacje - dwa miesiące wcześniej. Nie wiadomo jeszcze, od jakiego poziomu wystartują Polacy.

Kadra Polski na mecze z Ukrainą

Marcin Kiełpiński (GAF Jasna Gliwice), Daniel Krawczyk, Michał Marciniak, Igor Sobalczyk (wszyscy Gatta Active Zduńska Wola), Michał Kubik, Marcin Mikołajewicz, Artur Jurczak, Mateusz Gepert (wszyscy Pogoń 04 Szczecin), Michał Wojciechowski (Red Devils Chojnice), Michał Marek, Artur Popławski (obaj Rekord Bielsko-Biała), Paweł Budniak (Wisła Krakbet Kraków)

bramkarze:

Kamil Dworzecki (Wisła Krakbet Kraków) i Rafał Krzyśka (GKS Tychy)
mrut, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze