Polacy w nowej obsadzie w Landshut

Żużel
Polacy w nowej obsadzie w Landshut
Jarosław Hampel. / fot. Cyfra Sport

W innym składzie niż w Toruniu reprezentacja Polski w sobotę przystąpi do drugiego tegorocznego turnieju Speedway Best Pairs Cup. O zwycięstwo w niemieckim Landshut w biało-czerwonych barwach powalczą Jarosław Hampel, Krzysztof Kasprzak i Przemysław Pawlicki.

Kasprzak i Hampel zastąpili Golloba i Miedzińskiego, którzy przed rokiem triumfowali w jednodniowej edycji zawodów. W tym sezonie wspólnie z rezerwowym Patrykiem Dudkiem zajęli w Toruniu trzecie miejsce. W marcu zwyciężyli Australijczycy, którzy w finale okazali się lepsi od Duńczyków.

W sobotę w Landshut biało-czerwoni będą musieli sobie poradzić bez swojego trenera Marka Cieślaka, którego zabraknie w Niemczech. Polacy jednak obok Duńczyków wydają się być jednymi z głównych kandydatów do zwycięstwa. Kasprzak prowadzi bowiem w mistrzostwach świata i jest czołowym zawodnikiem Stali Gorzów. Z kolei Hampel zajmuje trzecie miejsce w GP i w tym sezonie pozostaje liderem Falubazu Zielona Góra. W klasyfikacji generalnej GP pomiędzy Polakami jest Nicki Pedersen, któremu w Niemczech towarzyszyć będą Niels Kristian Iversen i Hans Andersen.

Po zawodach w Toruniu w klasyfikacji generalnej prowadzi Australia - 10 pkt, przed Danią - 8 i Polską - 6. Cały cykl, który pokazywany jest na żywo przez kanał Eurosport, zakończy się w szwedzkiej Eskilstunie (23 maja).

"Speedway Best Pairs" to wznowienie turnieju, który został zawieszony w ówczesnej formule w 1994 roku. Punktacja biegowa w rywalizacji par wyklucza remisy. Zwycięzca otrzymuje cztery punkty, za drugie miejsce przyznawane są trzy, za trzecie dwa, a za ostatnie zero. W fazie zasadniczej rozgrywanych jest 21 biegów. Zespoły, które zajmą drugie i trzecie miejsce spotykają się w barażu. Jego zwycięzca w finale walczy z najlepszą ekipą po fazie zasadniczej.

Pula nagród Speedway Best Pairs Cup w 2014 roku wynosi blisko 1 milion złotych. Początek zawodów w Landshut, w sobotę o godz. 19.00.

Lista startowa turnieju w Landshut:

Polska: 11. Jarosław Hampel 12. Krzysztof Kasprzak 20. Przemysław Pawlicki

Łotwa: 1. Kjastas Puodżuks 2. Andriej Lebiediew 15. Maksim Bogdanows

Dania: 7. Nicki Pedersen 8. Niels Kristian Iversen 18. Hans Andersen

Australia: 13. Chris Holder 14. Darcy Ward 21. Jason Doyle

Szwecja: 5. Andreas Jonsson 6. Antonio Lindbaeck 17. Peter Ljung

Rosja: 9. Emil Sajfutdinow 10. Artiom Łaguta 19. Renat Gafurow

Niemcy: 3. Martin Smolinski 4. Tobias Kroner 16. Michael Hartel.
RM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze