CSKA Moskwa mistrzem Rosji

Zoran Tosić strzelił gola w 42. minucie, który przesądził o mistrzostwie Rosji/fot. PAP

Podopieczni Leonida Słuckiego zostali mistrzem Rosji. CSKA Moskwa pokonała w derbach stolicy Rosji Lokomotiv Moskwa 1:0 po golu byłego piłkarza Manchesteru United, Zorana Tosicia. Serb bramkę na wagę tytułu mistrzowskiego strzelił tuż po przerwie.

Wicemistrzostwo trafiło do Zenitu Sankt Petersburg, który w ostatniej kolejce pokonał Kubań Krasnodar 4:1. Drużyna Andre Villasa – Boasa musiała uznać wyższość CSKA i na finiszu rozgrywek straciła do ekipy ze stolicy Rosji jeden punkt. Gole dla zespołu z Sankt Petersburga w wyjazdowym meczu w Krasnodarze zdobyli Witsel, Rondon, Szatow i w doliczonym czasie gry Hulk.

Najniższy stopień podium przypadł Lokomotiwowi Moskwa, które zagra w eliminacjach do Ligi Europejskiej. Oprócz trzeciej drużyny ligi rosyjskiej w kwalifikacjach do Europa League zagrają Dynamo Moskwa i zespół Artur Jędrzejczyka - FK Krasnodar. FK Rostów, także powalczy o grę w europejskich pucharach z tytułu wywalczenia Pucharu Rosji.

Korona króla strzelców trafiła do piłkarza świeżo upieczonego mistrza Rosji - Seydou Doumbii i Artioma Dziuby. Napastnik CSKA i gracz FK Rostów, który jest wypożyczony ze stołecznego Spartaka zdobyli po 18 goli. Druga lokata przypadła Hulkowi i Juriemu Mowsisjanowi, którzy 16-krotnie wpisywali się na listę strzelców. Z rosyjską ekstraklasą żegnają się ekipy Anży Machaczkała oraz Wołgi Niżny Nowogród, w której barwach gra trzech Polaków: Marcin Kowalczyk, Piotr Polczak i Ariel Borysiuk.