Legenda Arsenalu atakuje Wengera

Piłka nożna
Legenda Arsenalu atakuje Wengera
Arsene Wenger / fot. PAP/EPA

- Nie jestem pewny, czy Arsene Wenger jest człowiekiem, który może poprowadzić znowu Arsenal do sukcesów - mówi Jens Lehmann, który dla zespołu z Londynu rozegrał ponad 140 spotkań. Arsenal ma szansę zdobyć pierwsze trofeum po dziewięciu latach. W sobotę zmierzy się w finale Pucharu Anglii z Hull City.

Ostatni raz jakieś trofeum do gabloty na The Emirates Stadium zostało wstawione w 2005 roku. Arsenal wygrał wtedy finał Pucharu Anglii z wielkim Manchesterem United. Po remisie 0:0 decydowały rzuty karne, a Lehmann obronił strzał Paula Scholesa.

Teraz, przed finałem z Hull City wyraża wątpliwość, czy Wenger jeszcze jest w stanie poderwać klub do wielkich sukcesów. Dziewięć lat bez trofeów poważnie nadszarpnęło markę Arsenal, zdaniem Lehmanna. - Nie jestem pewien, czy Wenger jeszcze jest w stanie poprowadzić klub do sukcesów. W obecnej sytuacji ciężko im będzie wygrać cokolwiek. Potrzebują zmian - powiedział w rozmowie z serwisem www.goal.com.

Lehmann jest zdania, że w Arsenalu szybko powinien się pojawić dyrektor sportowy. Byłaby to rewolucja, w Premier League o sprawach sportowych decydują menedżerowie, którzy mają bardzo mocną pozycję. Dyrektorów sportowych na ogół nie ma.

- Arsene reprezentuje klub, jak nikt inny w światowym futbolu. Czasami cała struktura nie powinna spoczywać tylko na dwóch ramionach, ale powinno być kilku ludzi, którzy definiują, kontrolują i monitorują rozwój klubu, to jest szczególnie przydatne w klubie takim, jak Arsenal - twierdzi Lehmann.


Łukasz Majchrzyk, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze