Holandia tylko remisuje z Ekwadorem

Strzela Memphis Depay, blokuje - Frickson Erazo/ fot. PAP/EPA

W towarzyskim meczu w Amsterdamie Holandia zremisowała 1:1 z Ekwadorem. Pierwszą bramkę zdobył już w 9. minucie Jefferson Montero. Wyrównał jeszcze przed przerwą - po fantastycznym uderzeniu - Robin van Persie.

Obie ekipy wystąpię na mistrzostwach świata w Brazylii. Holendrzy w grupie B zagrają z Hiszpanią, Chile i Australią. Ekwadorczycy w grupie E zmierzą się ze Szwajcarią, Francją i Hondurasem.

Faworytem meczu w Amsterdamie była oczywiście Holandia, czyli aktualny wicemistrz świata. Powracający do formy Van Persie błysnął, ale jego młodsi koledzy nie zdołali powtórzyć jego pięknego wyczynu i Ekwadorczycy mogli się cieszyć z remisu.

Holandia - Ekwador 1:1 (1:1)

Robin van Persie 37 - Jefferson Montero 9

Holandia: Jasper Cillessen - Daryl Janmaat (46, Paul Verhaegh), Joël Veltman, Stefan de Vrij, Bruno Martins Indi, Terence Kongolo (46, Patrick van Aanholt) - Jordy Clasie (46, Jonathan de Guzman), Georginio Wijnaldum, Daley Blind - Robin van Persie (79, Klaas-Jan Huntelaar), Memphis Depay.

Ekwador: Maximo Banguera - Juan Carlos Paredes, Jorge Guagua, Frickson Erazo, Oscar Bagui - Antonio Valencia, Christian Noboa (61, Carlos Gruezo), Segundo Castillo (72, Pedro Quiñónez), Jefferson Montero (65, Jaime Ayovi) - Joao Rojas (82, Gabriel Achilier), Felipe Caicedo (38, Armando Wila; 57, Fidel Martinez).