Puchar Polski w futsalu dla Wisły Krakbet Kraków

Zawodnicy Wisły zdobyli drugi Puchar Polski w historii klubu/ fot. futsalekstraklasa.pl

Wisła Krakbet Kraków zdobyła po raz drugi w historii futsalowy Puchar Polski. W niedzielnym finale krakowianie pokonali w Gliwicach miejscowy zespół GAF Jasna 6:2 (1:1).

W sobotnich półfinałach gospodarze Final Four pokonali mistrza Polski - Rekord Bielsko-Biała 4:0 (2:0), a Wisła wygrała z Gattą Active Zduńska Wola 7:1 (4:0).

Rekord w zakończonym już sezonie ekstraklasy wywalczył pierwszy w historii tytuł, a w Gliwicach bronił Pucharu Polski. Bielszczanie w poprzednim finale pokonali 4:3 po dogrywce w Szczecinie miejscową Pogoń.

Rywalizacja o PP w futsalu toczyła się po raz 14. We wcześniejszych edycjach cztery razy zwyciężył Baustal Kraków, a po jednym triumfie mają w dorobku Clearex Chorzów, Holiday Chojnice, Jango Katowice, Kupczyk Kraków, Akademia Pniewy, Hurtap Łęczyca, Gatta Active Zduńska Wola i Rekord Bielsko-Biała.