Vive Targi mistrzem Polski! Ogromne emocje w Płocku. Zapis relacji NA ŻYWO z meczu Orlen-Vive

Piłka ręczna
W meczu Orlen - Vive obie strony nie potrafiły opanować emocji. / fot. PAP

Piłkarze ręczni Vive Targów Kielce pokonali 34:25 Orlen Wisłę Płock w czwartym meczu finałowym PGNiG Superligi i po raz trzeci z rzędu zostali mistrzami Polski. W Płocku nie brakowało emocji, niestety nie tylko sportowych. Już w pierwszych minutach meczu na trybuny zostali odesłani trenerzy obu ekip.

O zwycięstwie kielczan zadecydowała pierwsza połowa, w której goście dominowali na boisku. Dziewięć punktów straty po trzydziestu minutach to - jak się wydawało - zbyt duża różnica do odrobienia na takim poziomie. Piłkarze Wisły podjęli jednak walkę i na początku drugiej części gry zmniejszyli straty do czterech bramek. Niestety, to było wszystko na co było stać gospodarzy. Kielczanie szybko opanowali sytuację i w końcówce spotkania kontrolowali wynik.

Ogromne emocje udzieliły się obu ekipom. Już w trzeciej minucie gry na trybuny powędrowali obaj trenerzy, którzy od początku spotkania mieli sobie coś do wyjaśnienia. Dochodziło do spięć między zawodnikami, którzy często w dzisiejszym spotkaniu odwiedzali ławkę kar.

Orlen Wisła Płock – Vive Targi Kielce 25:34 (10:19)

Orlen: Marin Sego, Marcin Wichary, Adam Morawski - Petar Nenadic 6, Kamil Syprzak 3, Adam Wiśniewski, Mariusz Jurkiewicz 4, Ivan Nikcevic 4, Valentin Ghionea 3, Muhamed Toromanović 1, Marcin Lijewski 1, Nikola Eklemović, Angel Montoro 3, Zbigniew Kwiatkowski, Janko Kevic.
Vive: Sławomir Szmal, Venio Losert – Denis Buntic 4, Julen Aguinagalde 9, Manuel Strlek 2, Piotr Chrapkowski 1, Michał Jurecki 1, Thorir Olafsson 2, Tomasz Rosiński 1, Ivan Cupic 1, Karol Bielecki 3, Piotr Grabarczyk, Grzegorz Tkaczyk 2, Zelijko Musa 1, Uros Zorman 4, Mateusz Jachlewski 3.

Stan rywalizacji play off (do trzech zwycięstw): 3-1 dla Vive

Po meczu powiedzieli:

Manuel Cadenas (trener Orlenu Wisły Płock): - Niestety, rywale rozegrali dużo lepsze zawody niż my i pokazali, już w pierwszej połowie, że wygrana dziś z nimi graniczyła z cudem. Chciałbym podziękować zespołowi za wysiłek w całym sezonie, a szczególnie w meczach finałowych. Ci co odchodzą z drużyny zachowali się do końca jak profesjonaliści, walczyli do samego końca. Bardzo przykro będzie pożegnać się ze wszystkimi zawodnikami, którzy zdecydowali się odejść z zespołu. Chciałbym przeprosić za ten wybuch na początku spotkania. Rolą trenera jest pilnowanie porządku na ławce. Dziś te emocje, które były przed meczem, zostały podgrzane przez zawodników, kibiców, uderzyły we mnie i wybuchły na parkiecie. Z trenerem Dujszebajewem mamy dobre relacje i mimo napięć, takie będą nadal.

Tałant Dujszebajew (trener Vive Targi Kielce): - Dla naszego zespołu był to bardzo trudny mecz, ale i ważny dzień. Wygraliśmy polską ligę, chcę pogratulować wszystkim, którzy mają w tym zwycięstwie swój udział, a przede wszystkim Sławkowi Szmalowi, który wczoraj nie był najlepszy, ale dziś był klasą dla siebie. Gratuluje rywalom, wiem jak trudny był dla nich wczorajszy mecz. Dodam też, że ten incydent, który zdarzył się na początku meczu, to nasz z Manolo błąd, za który bardzo chcemy wszystkich przeprosić.

Karol Bielecki (Vive): - Znamy gorący teren w Płocku. Tradycyjnie było tu dużo emocji, były spięcia i sporo nieporozumień. Wszyscy byliśmy dziś zmęczeni, ale to my możemy cieszyć się ze zwycięstwa. Graliśmy dobrze i mamy sporo powodów do radości. To w Kielcach pozostał tytuł mistrza Polski .

II POŁOWA : Orlen Wisła Płock - Vive Targi Kielce 25:34 (10:19)

25:34 Grzegorz Tkaczyk zdobywa ostatnią bramkę tego sezonu. VIVE TARGI MISTRZEM POLSKI!

24:33
Trafia Karol Bielecki.

22:31
Przypadkowa bramka dla Vive, piłka wypuszczona z rąk przez Julena Aguinagalde wturlała się do bramki gospodarzy.

21:30 Uroš Zorman
zdobywa trzydziestą bramkę dla Vive.

21:29 Julen Aguinagalde
zdobywa swoją ósmą bramkę w dzisiejszym spotkaniu.

21:28
Dziesięć minut do końca meczu, siedem punktów przewagi gości.

19:28
Atomowy rzut pod poprzeczkę w wykonaniu Karola Bieleckiego.

18:27 Denis Buntić
skutecznie rzuca rzut karny.

18:25
Trafia Petar Nenadić. Gospodarze jeszcze walczą.

17:24
Czerwona kartka dla Piotra Grabarczyka.

16:23
Piękna bramka Michała Jureckiego.

16:22 Julen Aguinagalde
wykorzystuje rzut karny. Słabnie impet Wisły z początku drugiej części. Sześć punktów straty - 20 minut do końca gry.

Marcin Wichary tym razem nie obronił karnego. / fot. Polsat Sport

16:21 Mateusz Jachlewski
trafia dla gości.

16:20 Mariusz Jurkiewicz
zdobywa gola! Fantastyczny początek drugiej połowy w wykonaniu Wisły. Marcin Wichary broni rzut karny!

15:20 Valentin Ghionea
zmniejsza straty Wisły do pięciu bramek.

14:20
Trzecia nieudana akcja Tomasza Rosińskiego, w odpowiedzi Ivan Nikčević skutecznie kończy kontrę gospodarzy.

Wisła z impetem rozpoczęła drugą połowę. / fot. Polsat Sport

13:20 Valentin Ghionea
trafia z rzutu karnego.

12:19 Ivan Nikčević
zdobywa bramkę, ale gospodarze mają jeszcze siedem goli do odrobienia. Oba zespoły grają wreszcie w komplecie.

11:19 Mariusz Jurkiewicz
rozpoczyna drugą połowę celnym trafieniem.

I POŁOWA: Orlen Wisła Płock - Vive Targi Kielce 10:19

10:19
Wisła przez 1,5 minuty gra osłabiona. Trzech graczy na ławce kar! Ivan Nikčević ukarany za odrzucenie piłki. Dziewięć bramek różnicy po 30. minutach gry - ciężko będzie gospodarzom odrobić taką stratę...

Ivan Nikčević zaraz powędruje na ławkę kar. / fot. Polsat Sport

10:17 Trafia Petar Nenadić.

9:17 Uroš Zorman
trafia po długiej, przerywanej faulami gospodarzy akcji kielczan.

8:15 Željko Musa
zdobywa bramkę. Gospodarze protestują, sugerując faul w ataku. Marcin Wichary wraca do bramki płocczan i broni rzut karny Þórira Ólafssona. Czas dla Krzysztofa Kisiela.

8:13 Valentin Ghionea
trafia z rzutu karnego. Wisła wyraźnie przegrywa po 20. minutach pierwszej połowy.

7:13 Karol Bielecki
rzuca celnie - kielczanie powiększają przewagę.

7:12
Gospodarze grają w przewadze, ale to Manuel Štrlek zdobywa bramkę po kontrze Vive. Wisła nie trafia w trzech kolejnych akcjach. Czas na życzenie drugiego trenera Vive Tomasza Strząbały.

6:10
Płocczanie długo czekali na bramkę - trafia Petar Nenadić.

5:10 Þórir Ólafsson
wykorzystał rzut karny.

5:9 Mateusz Jachlewski
przechwycił piłkę i zdobył kolejną bramkę dla Vive. Trener Krzysztof Kisiel prosi o czas.

2:3 Petar Nenadić
nie wykorzystał rzutu karnego. Kolejne spięcie - Talant Dujszebajew mimo czerwonej kartki nie chce udać się na trybuny.

0:1 Denis Buntić
otwiera wynik meczu. Zdobywca bramki ucierpiał w tej akcji , ale jest już gotowy do gry. Trenerzy obu drużyn nie wytrzymują napięcia, dochodzi do spięcia między Talantem Dujszebajewem i Manuelem Cadenasem. W 3. minucie gry, po przyznaniu rzutu karnego dla gości doszło do kolejnej awantury, również z udziałem zawodników. Obaj trenerzy zostali ukarani czerwonymi kartkami!