Polskie drużyny poza podium ITTF World Tour w tenisie stołowym

Światowy ping-pong w Cetniewie / fot. puck.naszemiasto.pl

Żadnej z 12 polskich drużyn nie udało się stanąć w sobotę na podium w turnieju cyklu ITTF World Tour juniorów i kadetów w tenisie stołowym, który odbywa się w COS Cetniewo we Władysławowie. Dwa złote medale zdobyła Rumunia, a po jednym Białoruś i Japonia.

Do fazy pucharowej zakwalifikowały się dwie z trzech polskich drużyn juniorów, ale zarówno zespół A jak i B odpadły od razu w ćwierćfinale. Pierwsza ekipa (z Patrykiem Zatówką w składzie) przegrała 1:3 z Węgrami, natomiast druga uległa 2:3 Białorusi. Pogromcy biało-czerwonych spotkali się w finale, w którym lepsi 3:0 okazali się Białorusini.

Także w ćwierćfinale zakończyła swój udział w turnieju juniorek Polska A. Biało-czerwone poniosły porażkę 1:3 z późniejszymi triumfatorkami Rumunkami - w finale zwyciężyły one 3:1 Czeszki. Dwa pozostałe zespoły polskich juniorek nie wyszły z grupy.

Ta sztuka nie udała się również żadnej z drużyn kadetek i kadetów biało-czerwonych. W tej kategorii wiekowej - gospodarze także wystawili po trzy teamy - najlepsze okazały się pierwsze ekipy Rumunek i Japończyków.

W niedzielę, ostatnim dniu turnieju, o medale walczyć będą kadetki i kadeci w singlu oraz deblu.